Didinga, vienijanti, sutelkianti ir solidarizuojanti diena

Siųsti Versija spausdinimui

Kovo 11-ąją visa Lietuva nušvito Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvomis, žmonės susitelkė ir susivienijo bendram tikslui – prisiminti, pagerbti žuvusius laisvės kovotojus, palaikyti engiamos ir naikinamos valstybės piliečius šiuo sunkiu laikotarpiu. Nuo simbolinių akcijų iki sporto rungtynių, nuo mitingų iki masinių renginių – visur išryškėjo pasididžiavimas, nuostaba ir dėkingumas tautai, kuri su didžiuliu pasitikėjimu, motyvacija ir milžiniška drąsa kovoja už savo laisvę, nepriklausomybę, suverenitetą ir teritorijos vientisumą. Kaip ir Lietuva, ne kartą klupusi ir kilusi savo istorijos kely, bet pasiekusi išsvajotą tikslą.
Raseinių kraštas pulsavo ypatinga ir pakilia nuotaika nuo išskirtinės reikšmės renginių, kuriuose žmonės sunkiai tramdė ašaras, jaudulys ir širdgėla suspaudė kone kiekvieno širdį, nors kiek sekančiam įvykius Ukrainoje ar turėjusiam sąsajų su skaudžia Lietuvos praeitimi.
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas Raseiniuose prasidėjo Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Po šv. Mišių vikaras kunigas Marius Boreiša pakvietė jaunuosius šaulius įnešti trispalves, jas dvasininkas iškilmingai pašventino. Po palaiminimo ir nuskambėjus Lietuvos himnui šios atmintinos dienos proga Lietuvos valstybines vėliavas Raseinių rajono seniūnijų seniūnams įteikė Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas, administracijos direktorius Edmundas Jonyla ir jo pavaduotoja Irma Juknevičienė. Šios ceremonijos pabaigoje Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos mokiniai išnešė ir padėjo gėles atmintinose miesto vietose. Taip pagerbtas žuvusių laisvės kovotojų atminimas.
Negalime paneigti, kad kai kurie genijai, vunderkindai, labai talentingi vaikai gimsta ar būna kilę iš mažų miestelių, o vėliau garsina savo gimtinę valstybėje ir pasaulyje. Ne išimtis ir Raseinių kraštas, kuris kiekvienais metais stebina tobulėjančiais jaunais žmonėmis įvairiose veiklos srityse. Šiemet Kovo 11-osios proga Raseinių rajono savivaldybės apdovanojimas „Auksinis lūšiukas“ įteiktas aktyviam ir Raseinių kraštą garsinančiam jaunimui už ypatingus praėjusių metų pasiekimus. Iškilmingos ceremonijos metu koncertavo atlikėjai Karolina Beinarytė-Palekauskienė (smuikas), Daiva Stulgytė (fortepijonas) ir solistas Martynas Beinaris.
Kovo 11 dieną figūravo ir Nemakščių miestelis, turintis Mažosios Lietuvos kultūros sostinės statusą. Prie Lietuvos partizanų memorialo Kryžkalnyje vyko minėjimas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Itin reikšmingą vaidmenį šioje ceremonijoje atliko Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo 2-osios rinktinės 207 kuopos šauliai, jie pakėlė Lietuvos ir Ukrainos vėliavas skambant šių valstybių himnams, vėliau trimis šūvių salvėmis pagerbė laisvės kovotojų atminimą, kartu su Užkalnių bendruomenės atstovais ir Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos gimnazistais padėjo gėles prie Lietuvos partizanų ir Kęstučio apygardos aukų memorialų paminklų. Pagarbą atidavė Raseinių rajono savivaldybės vadovai. Šventės dalyvius sveikino rajono meras A. Bautronis, vicemeras K. Užemeckas ir LR Seimo pirmininko pavaduotojas Jurgis Razma. Ceremoniją vainikavo solistų Vaidos Genytės, Onos Kolobovaitės ir Egidijaus Bavikino koncertas.
Lietuvos laisvės dienos kulminacija įvyko Raseinių miesto Žemaičio aikštėje. Nuskambėjus „Tautiškai giesmei“ rajono meras paskelbė tylos minutę, ji simbolizavo Lietuvos ir Ukrainos laisvės kovotojų pagerbimą. Lietuvos balsas Merūnas Vitulskis savo dainomis subtiliai ir solidžiai papuošė šią prasmingą šventę.
Dėkoju profesionaliai Raseinių rajono kultūros centro komandai, režisierei Laimonai Liauškienei, partneriams, globėjams ir rėmėjams už renginių ciklo įgyvendinimą.

Edgaras Juška,
Raseinių rajono kultūros centro
kultūrinių renginių koordinatorius

Komentarų nėra