Dieninė vasaros poilsio stovykla 1–4 klasių mokiniams

Siųsti Versija spausdinimui

Labai smagu, kad 1–4 klasių socialiai remiamų ir mūsų progimnazijoje besimokančių mokinių iš Ukrainos vasaros atostogos prasidėjo birželio 15–22 d. Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijoje dieninėje vasaros poilsio stovykloje „Pažink save ir savo kraštą“. Stovyklos vadovėmis dirbo pradinių klasių mokytojos metodininkės Rita Petkienė, Rimanta Gardauskienė, pradinių klasių mokytoja Odeta Bielskytė ir mokytojo padėjėja Rima Žickienė.
Stovyklavimo laikotarpiu mokiniams buvo organizuojamos pažintinės mokomosios išvykos, ekskursijos, edukacinės patirtinės veiklos į Dubysos regioninį parką, ekskursija mokykliniu autobusu į Klaipėdą, delfinų pasirodymą, prie Baltijos jūros, į dailės studiją „Menai ir Monai“ dailės terapijos užsiėmimą „Pažink save“ naudojant „Fraktalų“ techniką, į Raseinių Marcelijaus Martinaičio biblio­teką, į žaidimo erdves Maironio parke, prie bažnyčios tvenkinio, į Raseinių hipodromą – žirgyną, o paskutinę stovyklavimo dieną vykome į Tauragės krašto istorijos muziejų ir Tauragės STEAM centrą, pastarajame stovyklautojai patyrė daugiausia teigiamų emocijų. STEAM centre mokiniai lankėsi gamtos mokslų laboratorijoje, ten atliko kelis eksperimentus: per mikroskopą žiūrėjo druskų kristalus, o paskui turėjo nupiešti, ką pamatė, mokėsi dirbti su Pastero pipetėmis. Mechatronikos laboratorijoje stovyklautojų laukė metodininkas Darius. Ten mokiniai turėjo ne tik klausyti, bet ir girdėti, kad galėtų dirbdami porose sėkmingai konstruoti su „Lego Spike“ ir programuoti. Taip pat susipažino su tvaraus vystymosi, žaliosiomis ir alternatyviosiomis energetikos laboratorijos erdvėmis ir sužinojo, kaip su saulės moduliu galima pasikrauti savo mobilųjį telefoną.
Dar didesnis džiaugsmas stovyklautojams kilo, kai grįžę iš Tauragės progimnazijos kiemelyje artėjančių Joninių proga visi skubėjo ieškoti stebuklingojo paparčio žiedo. Pavyko rasti tik ketvirtokei Gustei, ji saldžiaisiais prizais pasidalijo su visais stovyklos draugais.
Stovyklaudami mokiniai geriau pažino Raseinių miesto, šalies įdomias savo kultūra, tradicijomis ir vertybėmis vietoves, daugiau laiko praleido gamtoje, susirado naujų draugų, patyrė malonių įspūdžių, o įgytus bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius pritaikys įvairiose gyvenimiškose situacijose.
Paskutinę stovyklos dieną mokiniai ant lapelių rašė gražius padėkos žodžius stovyklos vadovėms, o refleksijos metu kiekvienas vaikas įvardijo daug naujų dalykų, kurie buvo iki šiol nepatirti, neatrasti, bet svarbūs savęs pažinimui, asmenybės tobulėjimui.
Stovyklos vadovės Rita, Rimanta, Odeta, Rima dėkoja stovyklautojams ir visiems linki saugių, smagių ir prasmingų vasaros atostogų!
Rita Petkienė,
stovyklos vadovė, pradinių klasių mokytoja
metodininkė

Komentarų nėra