Dievas davė mums brangią dovaną – Lietuvą

Versija spausdinimui

Sukasi ir sukasi gyvenimo ratas, skaičiuodamas metus. Vėl pavasaris. Mes džiaugiamės susirinkę Kejėnų archeologiniame komplekse. Skamba dainos, muzika. Minėdami pavasario lygiadienį turime kuo džiaugtis ir didžiuotis: minime Lietuvos 34-ąsias Nepriklausomybės metines, jau 20 m. Lietuva NATO, minėsime Prezidento Antano Smetonos 150-ąsias gimimo metines, Dainų šventės 100-metį. 2003 m. lapkričio 7 d. UNESCO paskelbė Estijos, Latvijos ir Lietuvos Dainų švenčių tradiciją žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru. Tuo labai didžiuojamės. Jau 50 metų, kai visus džiugina Vaikų dainų dainelės konkursai. Švenčiame ir savo rajono 770 jubiliejų. Visų šių švenčių paminėjimas – puiki priemonė ir prieiga Lietuvos piliečiui atrasti santykį su mūsų valstybei svarbiausiais įvykiais. Esame laisvi, bebaimiai, todėl drąsiai galime dainuoti Lietuvą kaip džiaugsmą.
Susirinkę džiaugėmės nuostabia gamta, Ariogalos moterų vokalinio ansamblio „Atgija“ (vadovė Alma Judeckienė) dainomis, liaudiškos muzikos kapelos „Gaisa“ (vadovas Jonas Urbonas) garsais. Neįsivaizduojame savo renginio be rajono Tarybos nario, Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininko Jono Vazgio ir nuostabaus fotografo Vytaliaus Judicko. Ačiū jiems, tai mūsų rėmėjai, pagalbininkai, kurie randa laiko, noro ir galimybių. Mūsų renginys kaskart kitoks, nors tradicijos tos pažios ir dauguma apsilankančiųjų – tie patys šios vietos ir tradicijos puoselėtojai. Plazda vėliavos – Lietuvos valstybinė, Žemės ir kaimo bendruomenių: organizatorių – Palukščio, Milašaičių, svečių – Girkalnio, Grajauskų, Ariogalos ir kt. Ant piliakalnio visuomet smagu – čia kitokia aura, kita nuotaika. Miškas, apačioje čiurlenantis Šventupio upelis, lygiadienio ženklai, bendraminčiai, Danutės Banienės pasakojimai ir pašmaikštavimai. Uždegėme laužą, mišku nuvilnijo, nuskambėjo tradicinė „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos…“ daina. Džiaugėmės galimybe minėti valstybės šventes, padainuoti, pašokti. Pabaigoje priešpilyje vaišinomės tradicine dvaro šeimininkių koše.
Organizatorių vardu dėkoju visiems susirinkusiesiems į tradicinį lygiadienio renginį. Lygiadienis – tai virsmo metas. Gamtoje – pusiausvyra. Simetriškumas. Visi laukiame saulės, šviesos ir šilumos. Daugiau šypsenų, daugiau gražių, džiugių akimirkų, apsikabinimų. Saugokime savo krašto tradicijas ir istoriją.

Gražina Pečkaitienė

Komentarų nėra