Draugystė nugali sunkumus

Siųsti Versija spausdinimui

Liepos 21 d. didelė grupė Raseinių rajono kaimų bendruomenių atstovų susirinko prie Gėluvos kaimo bendruomenės namų pasiruošę dalyvauti tradiciniame baidarių žygyje Dubysos upe. Visų nuotaika puiki, žmonės džiaugėsi gražia diena, nuoširdžiai bendravo tarpusavyje, skambėjo juokas, taikios replikos, nuotaikingi armonikos garsai. Bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys su savo pagalbininkais vaišino sūriu su medumi, kad visi būtų sotūs ir energingi.
Lydimi puikios muzikos patraukėme prie Dubysos, kur jau laukė paruoštos baidarės. Įsiamžinę bendroje nuotraukoje leidomės į nuotykių pilną kelionę upe žemyn. Čia ir prasidėjo tikrosios linksmybės.
Senbuviai, kurie kasmet dalyvauja tokiuose žygiuose, užtikrintai yrėsi pirmyn, bet ,,pirmokams“ sekėsi sunkiau ir teko nulaužti ne vieną meldą ir nuodugniai ,,ištyrinėti“ Dubysos pakrantes, bet dėl to buvo dar įdomiau ir linksmiau.
Diena puiki, nuotaika pakili, o ją dar palaikė ir papildė įdomūs sustojimai. Pirmasis sustojimas buvo Butkiškės kaimų bendruomenės ribose. Su trankia muzika, gaivia gaiva, troškiniu ir linksmais žaidimais praleidome puikią valandą. Kiek pasilinksminę ir pailsėję vėl leidomės į kelionę grožėdamiesi Dubysos vaizdingais šlaitais, stebėdami pakrančių augmeniją ir gyvūniją. Taip įplaukėme į kaimo bendruomenės ,,Gynėvė“ teritoriją, kur mūsų laukė bendruomenės pirmininkės Laimutės Berštautienės paruošti užkandžiai, trumpas poilsis, pasidalijimais pirmaisiais įspūdžiais. Už vaišingumą Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkas Jonas Vazgys šeimininkei įteikė dovanėlę ir vėl visi sėdome į baidares.
Mūsų laukė galutinis kelionės tikslas – Zalencų sodyba, bet prieš tai turėjome kirsti Kauno rajono teritorinių vandenų ribą ir čia mūsų laukė Kilupių kaimo bendruomenės ,,pasienio apsauga“. Gerai, kad turėjome J. Vazgio paruoštus pažymėjimus, tad nerimauti nereikėjo, bet turėjome atlikti ,,testavimą“ ir priimti vakciną, kurią labai atidžiai išdalijo ,,medicinos“ personalas, o pareigingos „pasienio“ darbuotojos stebėjo judėjimą ir visus nukreipė į ,,patikrą“ panaudodamos garsinę ir šviesos signalizaciją.
Taip linksmai nusiteikę, įveikę visas kliūtis, pavargę, bet laimingi pasiekėme galutinį kelionės tikslą. O čia dar laukė naujokų ,,krikštynos“. Naujokai pakviesti įbristi į vandenį, duoti priesaiką. J. Vazgys visus irklu aptaškė Dubysos vandeniu ir įteikė dovanėles. Nors ir pavargę, bet linksmi patraukėme link namų.
Ačiū Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkui J. Vazgiui, Gėluvos, Butkiškės, ,,Gynėvės“, Kilupių kaimų bendruomenėms už išradingumą, svetingumą, dėkojame ir visiems dalyviams.
Gera nuotaika ir draugystė nugali visus sunkumus!

Petrona Stankienė, asociacijos ,,Ariogalos bendruomenė“ pirmininkė

Komentarų nėra