Draugystės paukštė išskleidė savo sparnus

Siųsti Versija spausdinimui

Gegužės 24 dieną, nesulaukęs COVID-19 pandemijos pabaigos, atgijo tarptautinis projektas „Būk draugas, nesityčiok“ („Be Buddy, NOT Bully“). Virtualioje erdvėje susitiko Bulgarijos, Rumunijos, Ispanijos, Turkijos ir Lietuvos – Šiluvos gimnazijos – mokiniai ir mokytojai, iš viso 100 dalyvių. Virtualius susitikimus ir veiklas organizavo Turkijos Ordu miesto Şehit Ümit Karamustafa vidurinės mokyklos mokytojos. Projektas turėjo būti baigtas 2020 metais, tačiau dėl pandeminės situacijos metams buvo atidėtas. Teko prisitaikyti prie esamų sąlygų ir projektą vykdyti nuotoliniu būdu.
Pirmąją tarptautinio projekto dieną mokiniai susipažino su Turkija bei Ordu miestu, vėliau įsitraukė į virtualias veiklas. Pirmiausia jie žiūrėjo vaizdo įrašus apie patyčias ir atsakinėjo į klausimus. Šiluvos gimnazijos II klasės mokinys Titas laimėjo šeštą vietą tarp 78 dalyvavusių viktorinoje mokinių. Kitą dieną „ant medžio“ kabino žodžius ir frazes apie patyčias, kūrė plakatus. Ši užduotis mokiniams buvo įdomiausia. Trečią projekto dieną Dotstorming platformoje mokiniai išreiškė savo mintis ir jausmus, susijusius su patyčiomis, klausėsi muzikos mokytojų gyvai atliekamos liaudiškos muzikos. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti savo literatūrinius gebėjimus kurdami eilėraštį pagal projekto pavadinimą. Kadangi tai paskutinis projekto dalyvių susitikimas, visi kartu prisiminėme veiklas ir apsilankymus kiekvienoje šalyje, išsakėme savo jausmus ir mintis apie baigiamąją projekto dalį.
Paskutinę projekto savaitės dieną aptarti rezultatų į virtualų susitikimą rinkosi mokytojai, projekto dalyviai. 2018 metais gimusi draugystės paukštė savo sparnais apgaubė penkių šalių atstovus.
Indrė Jagminienė, projekto koordinatorė,
Angelė Galinaitienė, projekto dalyvė, atsakinga už veiklas,
Šiluvos gimnazijos anglų k. mokytojos

Komentarų nėra