Dubysos regioninio parko produkto ženklas – siekiantiems darnaus vystymosi

Siųsti Versija spausdinimui

Bendradarbiaujant Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos, valstybinių parkų, biosferos rezervato ir valstybinių gamtinių rezervatų direkcijoms ir nevyriausybinei aplinkosauginei organizacijai Baltijos aplinkos forumas, sukurtas Lietuvos saugomos teritorijos produkto ženklas, kaip viena iš darnaus turizmo skatinimo priemonių. Jis skirtas vietos produktų gamintojams, amatininkams, turizmo paslaugų teikėjams ir kitiems vietos gyventojams, savo veikla prisidedantiems prie darnaus turizmo plėtros Lietuvos saugomose teritorijose. Autoriai ir darbai reklamuojami interneto svetainėje https://gamtoje.org/paslaugos/ ir feisbuko paskyroje https://www.facebook.com/groups/602261607186740.  Taip  ženklo turėtojams užtikrinama informacinė sklaida ir nemokama reklama plačiai auditorijai. Ženklo turėtojams rengiami nemokami seminarai rinkodaros ir komunikacijos klausimais. Toks seminaras nuotoliniu būdu vyks lapkričio 17–18 dienomis.
Pagrindinė ženklo suteikimo sąlyga – paslaugos teikėjo ar produkto gamintojo vykdoma veikla  neprieštarauja saugomos teritorijos tikslams, o prisideda prie jų įgyvendinimo. Paslaugos teikėjas ar produkto gamintojams  žino Dubysos regioninio parko išskirtinę vertę, gamtos ir kultūros vertybes, lankomus objektus, gali teikti informaciją lankytojams apie lankomus objektus, teikiamas paslaugas, Dubysos regioninio parko direkcijos ar vietos bendruomenės organizuojamus renginius.   Parko direkcija ženklą suteikia išreiškusiems pageidavimą ne tik parko teritorijoje veiklą vystantiems paslaugų teikėjams, prekių gamintojams, bet ir greta parko esančiose seniūnijose. Ženklu gali būti žymimi miško, pievų produktai, tradicinių verslų produktai, paslaugos: apgyvendinimas ir maitinimas, prekyba, gidų paslaugos, turistinio inventoriaus nuoma, kelionių organizavimas, tradicinių verslų pristatymas, šviečiamosios ir edukacinės programos. Prie prašymo suteikti ženklą reikia pateikti dokumentą verstis atitinkama veikla (verslo liudijimą, individualios veiklos pažymėjimą, įmonės registracijos pažymėjimą, tradicinių amatų meistro sertifikatą ir pan.).
Dubysos regioninio parko produkto ženklu jau žymimos kaimų bendruomenės „Betygala“ ir Raseinių krašto istorijos muziejaus gidų, šviečiamosios ir edukacinės paslaugos, betygališkių pievose rinktų žolelių arbatos, ariogališkės Elvyros Vaštakienės tradicinė tapyba, Gedo Kaunecko turistinio inventoriaus nuoma Lyduvėnuose, kūrėjos Gendrūtos Kauneckienės tekstilės gaminiai. Šiemet ženklas suteikiamas kaimo turizmo sodybai „Pakalnė“.
Laukiame besidominčių parko produkto ženklu, klauskite ir gausite išsamią informaciją. Šiuo metu dirbame nuotoliniu būdu, jums atsakysime el. paštu dubysosrp@raseiniai.lt, tel. 8 614 49 128.
Laimutė Pečkaitienė,
Dubysos regioninio parko direkcijos
vyr. specialistė

1 Komentaras

  1. Olga

    2020-11-18 14:37

    Ačiū už aktualią informaciją