Dubysos slėnyje Ariogaloje tvenkiasi įtampa

Arūnas DAMBRAUSKAS [1]

Tremtinių, politinių kalinių ir partizanų pamėgtame slėnyje siaučia vandalai, čia vyksta vagystės, o pats slėnis gali būti privatizuotas už likutinę 33 tūks. litų vertę. Rašto su tokiais teiginiais kopijos nešiojamos po Ariogalos gatves, įstaigas, butus ir žmonės raginami pasirašyti, kad, anot anoniminio autoriaus, slėnis būtų apsaugotas  nuo visuomeninės organizacijos „Ariogalos vienybė“, kuri šioje teritorijoje šeimininkauja pagal panaudos sutartį.Pradėta parašų rinikimo kompanija papiktino „Ariogalos vienybės“ prezidentą Steponą Nacių.
„Rašto autoriai yra tikrai įžūlūs. Akiplėšiškai meluojant, klaidinami krašto žmonės. Kalbama apie 33 tūkst. litų likutinę slėnio stadiono vertę, tačiau nutylima, jog tai ne viso komplekso, bet materialojo turto vertė (tribūna, tualetas, išasfaltuota aikštelė). Be to, joks slėnio privatizavimas net neplanuojamas ir neįmanomas, nes nėra suformuotas stadiono sklypas“, – sakė „Ariogalos vienybės“ prezidentas S.Nacius.
S.Nacius teigė planuojantis kreiptis į teismą dėl užgaulių ir žeminančių kaltinimų, tačiau dar neaišku, kas čia turėtų būti kaltinamasis, nes raštas – anoniminis.
„Kaip galima vaikus ir jaunuolius, su grėbliukais rankose tvarkančius stadioną, vadinti vandalais? Tai amoralu, neteisinga  ir labai neatsakinga“, – neslėpė nuoskaudos „Ariogalos vienybės“ vadovas. Jis pabrėžė tikintis, jog miestelio gyventojai nebus tokie patiklūs ir patikės ne apkalbomis, bet realiai nuveiktai darbais: sutvarkyta stadiono teritorija ir čia kasdien besitreniruojančiais būriais Ariogalos vaikų.
Minėtame rašte teigiama, kad nupjovus vėliavų laikiklius ir viršutinę aukuro dalį, buvo padaryta 10 tūkst. litų žala.
S.Naciaus teigimu, stovus teko nupjauti dėl aplinkinių saugumo.„Kai baigėsi kasmetė tremtinių šventė, ant stulpų buvo paliktos visos dekoracijos. Stiprus vėjas viską nulenkė prie žemės. Šventės organizatoriai nuo sulankstytų stulpų nuėmė dekoracijas ir daugiau nepasirodė. Kad būtų saugiau,sulankstytus stulpus nupjovėme. Dabar dėl to ant mūsų metamas vagių ir vandalų šešėlis. Neketiname to nuleisti negirdomis, sieksi-me, kad aiškiai būtų įvardintas to rašto autorius“, – sakė S.Nacius. Slėnyje pagal panaudos sutartį  šeimininkaujanti S.Naciaus vadovaujama visuomeninė organizacija „Ariogalos vienybė“ yra sutelkusi kelias dešimtis vietos vaikų, kurie lanko stadione rengiamas futbolo treniruotes, dalyvauja sporto varžybose, tvarko ne tik stadiono, bet ir jo prieigų bei miestelio aplinką. „Ariogalos vienybė“ rengia ir visam miesteliui skirtas šventes. Pasak S.Naciaus, nors kaltinimai sunkūs ir užgaulūs, tačiau ir toliau bus siekiama ne didinti įtampą, bet konstruktyviai darbuotis.
„Nėra kada per daug liūdėti, tenka panirti į pradėtus darbus ir projektus. Toliau turime vykdyti užsibrėžtus tikslus“, – pasakojo rankų neketinantis nuleisti aktyvistas.
Dubysos slėnyje Ariogaloje besikaupiančią įtampą bando sklaidyti Raseinių rajono savivaldybė. Meras Petras Vežbavičius pasirašė potvarkį „Dėl Ariogalos gyventojų kolektyvinio skundo faktams ištirti“. Šį darbą iki ateinančio penktadienio pavesta atlikti mero pavaduotojos Gitanos Rašimienės vadovaujamai darbo grupei.