Duobkasių žioplumas atėmė daug nervų ir sveikatos

Siųsti Versija spausdinimui

Gytis SADŪNAS

Raseinių r. savivaldybės meras Petras Vežbavičius prieš kurį laiką ,,Alio, Raseinius“ tikino, jog kapo duobių kasimą atidavus į seniūnijų komunalinio ūkio darbininkų rankas, kapinėse pagaliau bus tvarka. Tačiau gyvenimas rodo, kad teorija ir praktika – skirtingi dalykai. Šią tiesą tik patvirtino Raseinių seniūnijos Alėjų kaimo gyventojo Virginijaus Jomanto redakcijai papasakota kurioziška istorija.
- Šeštadienį paskambino kaimynė Laima Mažintienė ir pasakė, jog duobkasiai mano buvusios gyvenimo draugės kape iškasė duobę. Greitai apsirengiau ir atėjau į kapines. Matau, kad duobė buvo iškasta ir po to vėl sutvarkyta. Tačiau ant kapo jau nebuvo nė vienos daugiametės gėlės,- ,,Alio, Raseiniams“ pasakojo V. Jomantas.
Anot V. Jomanto, tai išvydęs jis greitai susirado duobkasius ir kibo jiems į atlapus. ,,Iš pradžių jie dar bandė gintis, kad nieko panašaus nebuvę. Bet prispausti įrodymų vėliau vis dėlto prisipažino, kad apsiriko. Bet man iš jų prisipažinimo jokios naudos.
Po kokios savaitės žemė ant kapo bus susmukusi, todėl teks samdyti traktorių ir atvežti juodžemio. Visa tai kainuos nemažus pinigus. Tuo tarpu duobkasiai man pakišo 20 Lt. Sako imk, butelį degtinės nusipirksi. Bet juk ne pirštu darytas. Pasakiau, kad man ne butelio reikia, o juodžemio. Dėl to tų pinigų iš jų net neėmiau, – sielojosi Alėjų kaimo gyventojas V. Jomantas. – Tačiau bene labiausiai pasipiktinau, kai po mūsų pokalbio duobkasiai kaime paleido kalbas, kad man atsilygino  – davė 300 litų. Dėl to ir nusprendžiau kreiptis į redakciją ir iškloti visą tiesą.“
Duobkasiai prisipažino, kad duobę iškasė svetimame kape Visą šią istoriją nuo pradžios iki galo gerai žinanti Alėjų kaimo gyventoja Asta Aleskuvienė ,,Alio, Raseiniams“ sakė, jog mirus sodiečiui Kęstučiui Balčaičiui, pas ją į namus atėjo žmona ir paprašė nuvežti iki Raseinių.
- Mums bekalbant atėjo Anapilin iškeliavusio Kęstučio motina ir vienas iš duobkasių. Jis pasakė: ,,Norime pasitikslinti, ar toje kapavietėje iškasėme duobę?“. Ir dar pasiteiravo, ar duobę reikėjo iškasti ant Meilių kapo? Mirusiojo motina Birutė Balčaitienė išgirdusi tokius žodžius vos neišvirto. Atsitokėjusi nuo patirto šoko tiesiai šviesiai pasakė: ,,Vyrai, ką jūs sau galvojate. Jūs gi duobę iškasėte svetimame kape.“
Pasak A. Aleskuvienės, visiems nuvykus į Alėjų kapines iššaiškėjo, jog duobkasiai iškasė kapo duobę svetimame kape. ,,Tuomet neištvėrusi duobkasio pasiteiravau: ,,Vyrai, ar jūs užsirašėte pavardę, kurioje kapavietėje reikės kasti?“ Atsakė, kad ne, neužsirašėme. Paskui dar pridūriau: ,,Jei nežinojote pavardės, tai kaip kasėte? Bet jie teisinosi: ,,Neišgyvenkite, mes viską sutvarkysime. Kitą duobę iškasime, kur reikia. Jie taip paskui ir padarė, – prisiminė A. Aleskuvienė.– Kai paskui su mirusiojo motina dar kartą nuvažiavome į Alėjų kapines, tai pamatėme iškastą duobę gretimoje kapavietėje.“

Tikina, kad girti nebuvo

Anapilin iškeliavusio Kęstučio žmona Alma Balčaitienė neslėpė, jog Alėjų kapinėse iškasti kapo duobę jai pasisiūlė laidojimo namų ,,Viltis“ duobkasiai. Duobės iškasimas kainavo 350 litų.
- Pati parodžiau duobkasiams, kurioje kapavietėje Alėjų kapinėse reikės iškasti duobę. Ir kai nuvažiavusi į kapines pamačiau iškastą duobę gretimame kape, tai neišvėriau nepasakiusi: ,,Vyrai, už duobės iškasimą imate tokius pinigus,o darote nesąmones? Gal jūs girti buvote?“ Tačiau jie tikino, kad buvo labai pavargę. Tą dieną turėję iškasti kelias duobes. Be to, jie kaip užsukti nuolatos kartojo tą patį: ,,Ponia, jūs tik nebijokit. Mes viską sutvarkysime.“ Tačiau tuomet man rūpėjo tik viena: ar jie spės iki 14 valandos iškasti kitą duobę? Duobkasiai užtikrino, kad taip. Kai prieš karsto išnešimą iš namų dar sykį nuvažiavau į kapines pasižiūrėti, tai kita duobė jau buvo iškasta, o išdraskytas kapas buvo sutvarkytas. Alėjų kaimo gyventoja A. Balčaitienė neslėpė, jog rajono politikų priimtas sprendimas, kuriuo kasti kapo duobes suteikta teisė tik komunalinio ūkio darbuotojams,  švelniai tariant, prasilenkia su sveiku protu. ,,Kapo duobę vyrui palaidoti mielai būtų iškasę ir mano kaimynai. Skirtumas būt buvęs tik tas, kad nebūtų buvę tokio kuriozo. Be to, ir mano piniginė būtų mažiau suplonėjusi“, – įsitikinusi  A. Balčaitienė iš Alėjų kaimo.

Komentarų nėra