Džiugi žinia iš Rumunijos

Siųsti Versija spausdinimui

Po ilgo laukimo pagaliau atkeliavo džiugi žinia iš Rumunijos, kur Raseinių rajono kultūros centro jaunieji menininkai dalyvavo XVII tarptautiniame dailės ir dailiųjų amatų konkurse „Rudens spalvos“. Laikui bėgant, šis meninis konkursas iš respublikinio tapo tarptautiniu, sujungdamas kūrybiškumą ir vaizduotę be sienų. Šį konkursą organizavo Lipovos miesto rotušės vaikų klubas.
Konkurse dalyvavo 1 746 kūrėjai iš Rumunijos ir iš užsienio šalių: Baltarusijos, Bulgarijos, Indijos, Kinijos, Kazachstano, Latvijos, Lietuvos, Moldavijos, Rusijos, Serbijos, Slovėnijos, Šiaurės Makedonijos, Turkijos ir Ukrainos. Buvo išdalyti 579 diplomai ir išleistas šio konkurso katalogas su pirmas vietas laimėjusiųjų dalyvių piešiniais ir rankdarbiais. Šiame kataloge yra ir Agnieškos tapybos darbas „Beržai“.
Rudeniniai piešiniai visada būna labai spalvingi ir ekspresyvūs. Jiems dvasią įkvepia nuostabus gamtos spalvų žaismas. Tai buvo įamžinta ir raseiniškių kūryboje. Ją puikiai įvertino rumunai. Dailės studijos vaikams buvo skirtos net trys prizinės vietos: Agnieškai Aukštakytei (pirma vieta 7–10 metų amžiaus grupėje), Aistei Vasiliausakitei (antra vieta 11–14 metų amžiaus grupėje) ir Astrėjai Vaitkevičiūtei (trečia vieta pradinių klasių grupėje). Šioms kūrėjoms atkeliavo tarptautinio konkurso „Rudens spalvos“ diplomai. Vadovei iš Rumunijos atsiųsta padėka už puikius mokinių piešinius. Dailės studijos kūrėjų įvertinti piešiniai buvo eksponuojami tarptautinėje parodoje Rumunijoje Lipovos mieste.
Džiugu, kad Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos vaikai garsina Raseinius ne tik šalyje, bet ir už jos ribų.
Dalia Rapalytė, Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos vadovė

Komentarų nėra