Edukacinė išvyka į Ažytėnus

Versija spausdinimui

Saulėtą rugsėjo 26 d. popietę Ariogalos neįgaliųjų kabineto lankytojai, jų šeimos nariai ir senjorai apsilankėme Mikalojaus Katkaus sodyboje-memorialiniame muziejuje, esančiame Kėdainių rajone, Ažytėnuose. Čia dalyvavome edukacinėje programoje ,,Kelias į marčias: išverptas, išaustas ir išsvajotas“, ją parengė Krakių bendruomenės centras. Programa vyksta 1911 m.
statytame name, jame 1912–1944 metais gyveno pirmasis diplomuotas Lietuvos agronomas, etnografas, literatas, švietėjas, ,,Balanos gadynės“ autorius Mikalojus Katkus (1852–1944).
Šaunios programos vedėjos nukėlė mus į autentišką XIX a. pabaigos – XX a. pradžios Vidurio Lietuvos kaimą, į ,,balanos gadynę“. Dvi kaimo senmergės, kurioms taip ir nebuvo lemta tapti marčiomis, pasakoja apie savo svajonių kelią į marčias, moko buities darbų, pasakoja savo meilės istorijas, siūlo paragauti įvairių valgių. Vaišinomės naminiu baltu varškės sūriu su šviežiu medumi, skanavome miežinį ragaišį su lašinukais ir kumpiu, atsigaivinome namine gira, paragavome grucės (perlinių kruopų košės) su raugintais agurkais.
Stebėjome ir tam laikotarpiui būdingas piršlybų scenas, o į vaidinimą su muzika ir šokiais buvome įtraukti ir mes, programos dalyviai.
Esame dėkingi VšĮ Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro direktorei Astai Stanaitienei už suteiktą galimybę išvažiuoti į nuostabią, prasmingą ir nuotaikingą pažintinę kelionę, nepamirštamus įspūdžius ir Ariogalos kabineto užimtumo specialistei Meilutei Karaktinavičienei už suorganizuotą edukacinę išvyką.

Ariogalos neįgaliųjų kabineto
lankytojai

Komentarų nėra