Edukacinė išvyka-seminaras „Kūryba mus jungia“

Siųsti Versija spausdinimui

Išaušo gražus vasario pirmosios rytas. Mes, Raseinių Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai, ėjome į sutartą vietą, nors sniegas ir lipdė akis. Pagaliau susėdome į Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos užsakytą autobusą ir keliavome į Verslo centrą Kaune. Išvykai vadovavo Švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus pavaduotoja Silva Morkevičienė ir Saulė Sitavičienė. Išradingos vadovės sugalvojo mus nuvežti į paveikslų parodą „Pasaulio dailės lobynai: nuo Mone iki Van Gogo“. Bilietai nupirkti iš tarnybos sąskaitos.
Tai puiki paroda! Mes žavėjomės nutapytų paveikslų grožiu, puikia aplinka. Pavyzdžiui, prie pakabinto paveikslo, kur skinami obuoliai, padėtas kvepiančių obuolių krepšys, taip pat presuoti šiaudai, vaizduojantys rudenį. Gidė maloniai papasakojo apie kiekvieną paveikslą ir atsakė į mus dominančius klausimus. Mes visi su didžiausiu malonumu klausėmės jos pasakojimo. Paskui žiūrėjome trumpą dokumentinį filmuką iš viduramžių laikų.
Vėliau nuvykome į Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų. Čia savarankiškai apžiūrėjome visą M. K. Čiurlionio paveikslų parodą. Su dideliu susidomėjimu tyrinėjome kiek­vieną paveikslą, o jeigu ko nesupratome, mums mielai paaiškino ten budintys darbuotojai.
Ypač mus sužavėjo programa „Angelų takais“. Šią programą mes matėme pirmą kartą ir ji mums paliko neišdildomų įspūdžių. Aprašyti neįmanoma, reikia pačiam dalyvauti ir pajausti.
Iš parodų išėjome dvasiškai praturtėję ir pakylėti. Keletas mūsų studentų panoro tęsti jaunystėje pamiltą tapybą. Svajojame apie tai.
Koks gražus tas gyvenimas! Kokia nuostabi diena, ji mums visiems labai patiko! Grįždami į namus dainavome lietuvių liaudies dainas. O dainininkams vadovavo mūsų TAU dekano pavaduotoja gyd. Onutė Kazbarienė.
Baigdama nuoširdžiai dėkoju mūsų vadovėms S. Morkevičienei ir S. Sitavičienei už puikiai praleistą dieną, už rūpestį ir gerumą. Jūs puikiai mokate pradžiuginti mūsų sielas!
Teresė Plisienė,
Raseinių TAU Ariogalos fakulteto
studentė

Komentarų nėra