Edukacinė popietė vaikams „Ką reiškia būti skautu?“

Siųsti Versija spausdinimui

Birželio 11 dieną Katauskių biblio­tekoje skambėjo vaikų juokas. Jie rinkosi Katauskių kaimo bendruomenės fojė į edukacinę popietę su jūrų skautijos „Divytis“ skautais. Čia susibūrė pulkelis vaikučių ne tik susitikti, pažaisti, bet ir paklausyti, kas yra tie jūrų skautai.
Renginį pradėjo bibliotekininkė Ingrida pristatydama, kaip prasidėjo Katauskių bibliotekos ir skautų bendradarbiavimas. 2021 metais buvo atvykę sausumos skautai, o šiemet atkeliavo jūrų skautai: jūrų skautijos „Divytis“ štabo narys, kapitono Povilo Labanausko laivo įgulos jūrų skautas Elijus Gramalis, Raseinių laivo kapitonė Aldona Krasauskienė ir skautė Roberta.
Elijus supažindino su jūrų skautų istorija, kas buvo pradininkas, pasakojo, kuo ypatingos jų dėvimos spalvotos kaklaskarės (juoda – kapitono; tamsiai mėlyna – pažengusio jauniaus skauto; šviesiai mėlyna – pradedančiojo skauto). Sužinojome, kuo skiriasi sausumos skautas nuo vandens skauto.
Vyravo nuotaikinga atmosfera, žaidėme žaidimus, rišome tikrus mazgus, vaišinomės saldumynais, klausėme įdomių kapitonės Aldonos ir Elijaus istorijų, kai vykdavo stovyklauti, kokios ten yra taisyklės, kokios pareigos ir pramogos. Svečiams buvo įteiktos atminimo dovanėlės ir šakotis. Laikas tirpte ištirpo žaidimų sūkuryje, gerose emocijose.
Dėkoju jūrų skautijos „Divytis“ įgulos skautui E. Gramaliui, kapitonei A. Krasauskienei, skautei Robertai ir visiems, atvykusiems į edukacinę popietę.
Iki kitos vasaros!

Ingrida Staponienė,
Katauskių bibliotekos
vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra