Edukacinis kūrybinis užsiėmimas Ariogalos miesto bibliotekoje

Siųsti Versija spausdinimui

Ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvai dažnai nerimauja, ar saugu leisti atžaloms naudotis išmaniosiomis technologijomis. Tačiau draudimas šios kartos vaikams gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Net ir psichologai pastebi, kad neperteklinis, tačiau reguliarus technologijų naudojimas lavina vaikų smulkiąją rankų motoriką, reakciją, atidumą, atmintį ir dėmesį, vizualinį daiktų supratimą.
Taigi lapkričio 25 dieną Ariogalos miesto bibliotekos duris atvėrėme svečiams iš Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos (RMMVB). Juos pasitikome kartu su Ariogalos vaikų lopšelio-darželio „Kiškučių“ grupės smalsuoliais. Šį kartą renginyje vaikai galėjo suderinti knygų vartymą, skaitymą su išmaniųjų technologijų edukacija, kurią mums pristatė RMMVB Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Ona Smitrienė. Viešnia vaikus supažindino su skaitmeninio piešimo galimybėmis, pasitelkiant nemokamą „Krita“ programą, kuri tinkama ir kompiuteriams, ir planšetėms. Šį kartą vaikai savo idėjas įgyvendino piešdami grafine planšete „Wacom“. Padedami O. Smitrienės ikimokyklinukai sukūrė bendrus skait­meninius piešinius. Visi norėjo išbandyti naują piešimo būdą kuo greičiau, tad knygos ir vėl atėjo į pagalbą, nubaidydamos laukimą ir kiekvieną mažąjį skaitovą priviliodamos įdomia istorija, dailia iliustracija.
„Krita“ programa galima naudotis ir mūsų bibliotekos kompiuteriuose. Skaitmeninis piešimas gali tapti viena iš malonių ir lavinančių vaiko veiklų, kurios metu pasitelkiamas kūrybiškumas. Na, o įgūdžiai ateina su laiku. Šia programa galima piešti, tapyti, kurti komiksus, o galbūt sukurti kalėdinį atviruką draugams ar šeimos nariams.
Renginiui besibaigiant keliavome į bibliotekos kiemą. Bet su svečiais dar neatsisveikinome, nes čia mažųjų dėmesį patraukė RMMVB informacinių technologijų sistemos administratoriaus Arūno Andriulio rankose esantis dronas. Vaikai smalsiai klausėsi pasakojimo apie dronus: kam jie reikalingi, kuo skiriasi ir kaip saugiai su jais elgtis. Ne paslaptis, kad daugiausia džiaugsmo dronas sukelia ne rankose laikomas, o virš galvų, medžių, gatvelių skraidantis. Tad nieko nelaukęs svečias parodė, kaip saugiai naudotis dronu.
Vaikai dar ilgai džiūgavo, dalijosi įspūdžiais, aptarinėjo savo piešinius ir vaizdus iš paukščio, šiuo atveju, drono, skrydžio.
Yra sakoma, kad bijome to, ko nežinome ar nesuprantame, todėl tėveliams ypač svarbu ne baimintis, o stebėti, žinoti, kuo užsiima vaikai, naudodamiesi išmaniaisiais įrenginiais, padėti atrasti saugius edukacinius žaidimus, mokomąsias programėles, atsižvelgiant į vaiko poreikius, pomėgius ir gebėjimus. Šiuolaikiniam vaikui mokytis kompiuterinio raštingumo yra taip pat svarbu, kaip mokytis skaityti, rašyti ar skaičiuoti.

Dalė Kveškevičienė ir
Daiva Ališauskienė,
Ariogalos miesto bibliotekos darbuotojos

Komentarų nėra