Fiktyviai sujungė keturis kaimus

Siųsti Versija spausdinimui

Gytis SADŪNAS

Išlindo yla iš maišo

Dešimtmetį Raseinių seniūnijai vadovavęs ir ne savo valia šios kėdės turėjęs atsisakyti Antanas Rekštys sako baisiai nustebęs, kai važiuodamas per Ramonų gyvenvietę išvydo iškabintus gatvių pavadinimus.
,,Ramonų gyvenvietę sudaro keturi kaimai – Kantrolių, Kazariniškės, Ramanavos ir Ramonų. Vadovaujantis 2006 m. sausio 19 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 54, kuriuo buvo patvirtintos Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklės, rajono Taryba privalėjo atlikti gyventojų apklausą ir priimti sprendimą dėl keturių kaimų sujungimo į vieną Ramonų gyvenvietę. Ir tik po to Raseinių seniūnija jau galėjo imtis darbo: įrengti gatvių pavadinimus ir suteikti namų numerius. Bet nežinia kodėl į galiojančius teisės aktus buvo numota ranka ir nueita lengviausiu keliu. Suprantame, jog dėl to, kad vežimas pastatytas prieš arklį ir keturi kaimai sujungti fiktyviai, ne Ramonų kaimo gyventojai, norėdami Registrų centre įregistruoti savo naująją gyvenamąją vietą, turės ne tik daug vargo, bet ir nemažai išlaidų. O kaip dabar iš šios situacijos išsivynios rajono valdžia, tai man net galva neišneša“, – sakė buvęs Raseinių seniūnijos vadovas A. Rekštys.  Jo teigimu, dėl to, kad rajono valdžia nusispjovė į Vyriausybės nutarimą, šiandien Ramonų gyvenvietėje išėjo paradoksali situacija. ,,Žmogus yra deklaravęs vieną gyvenamąją vietą, o faktiškai išeina, kad gyvena visai kitoje. Pavyzdžiui, rajono meras Petras Vežbavičius gyvenamąją vietą deklaruoja Ramanavos kaime, tačiau seniūno Rolando Kluso dėka dabar jau gyvena Ramonų gyvenvietėje, Kaštonų gatvėje 22, – tikino A. Rekštys. – Visa tai rodo, kad vien pastatyti stulpelį su gatvės pavadinimu neužtenka. Dar reikia sutvarkyti ir gyventojų registrą. Bet tam reikėjo didelių pinigų – maždaug apie 60 tūkst. Lt. Ko gero, šios išlaidos bus užkrautos ant gyventojų pečių, nors jie ir nekalti, kad kaimai suaugo į vieną gyvenvietę.“

Išimtis padaryta dėl mero?

Buvusį seniūną R. Rekštį labai nustebino ir kita aplinkybė: Raseinių seniūnija ne tik užsakė, bet ir pati sumokėjo už pagamintus namų numerius.
,,Iki šiol nė viena rajono seniūnija to nėra dariusi. Mano manymu, sunkmečiu seniūnija namo numerius galėjo nupirkti tik socialiai remtinoms šeimoms, bet ne visiems Ramonų gyvenvietės privačių namų savininkams, – svarstė R. Rekštys. – Todėl dabar man nori ar nenori peršasi išvada, kad Ramonų gyvenvietei tokia išimtis padaryta vien dėl to, kad joje gyvena rajono meras P. Vežbavičius. Kad jam iš savo kišenės nereikėtų pirkti namo numerio.“

Truputį užbėgo į priekį

Išklausę buvusio Raseinių seniūno A. Rekščio pasakojimą, apsilankėme ir pas jo įpėdinį – Rolandą Klusą. Buvo smalsu sužinoti: kodėl jis numojo ranka į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. sausio 19 d. nutarimu Nr. 54 patvirtintas Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisykles?
,,Ramonų gyvenvietėje pastatyti gatvių pavadinimus mane įpareigojo dar 2003 m. birželio 30 d. priimtas rajono tarybos sprendimas Nr. 95 ,,Dėl pavadinimų gatvėms Raseinių r. suteikimo“, – aiškino Raseinių seniūnijos vadovas R. Klusas.- Todėl aš nesijaučiu ką nors blogo padaręs.  Pagaminau gatvių pavadinimus ir pastačiau. Šiuo metu Ramonų gyvenvietės gatvės Registrų centre jau įregistruotos. Patys gyventojai dar ne, nes adresų suteikimas eina per Registrų centrą.“ Tiesa, seniūnas R. Klusas vis dėlto pripažino, jog išties vežimas yra pastatytas prieš arklį. Bet taip pat neslėpė manantis, kad jeigu dėl kaimų sujungimo ir buvo reikalingas Tarybos sprendimas, tai tuo turėjo rūpintis tikrai ne jis, o savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus specialistai. ,,Sutinku, kad truputį užbėgome įvykiams į priekį: nors kaimai dar nesujungti, bet gatvių pavadinimai jau pastatyti ir gyventojams paskirti namų numeriai. Tačiau nepaisant šios aplinkybės, žmonės tuo labai džiaugiasi, – tikino R. Klusas. Jis neslėpė, jog Ramonų gyvenvietės gatvių lentelių ir namų numerių pagaminimas bei pastatymas Raseinių seniūnijai kainavo apie 10 tūkst.Lt.

Didelės tragedijos neįžvelgia

Išgirdęs A. Rekščio reiškiamus priekaištus rajono valdžiai dėl įstatymų ignoravimo, administracijos direktorius Dainius Baltrušaitis pirmiausia išliejo apmaudą jo adresu: atseit A. Rekštys, sėdėdamas   seniūno kėdėje, tik tuščiai leido dienas.
,,Aišku, jeigu nori nieko nedaryti, tai gali rasti milijoną priežasčių, ką R. Rekštys ir darė. Todėl man pikta, kuomet naujasis seniūnas R. Klusas paėmė ir padarė tai, ko jis keletą metų nesugebėjo padaryti. Ir dabar dar mat išdrįsta visiems akis draskyti, – neslėpė apmaudo D. Baltrušaitis. – Aišku,  R. Klusas gal ir suklydo pasiskubinęs pastatyti gatvių lenteles, bet aš dėl to didelės tragedijos nematau. Manau, kad jos tikrai padės žmonėms geriau orientuotis Ramonų gyvenvietėje.“
Administracijos direktoriaus D. Baltrušaičio teigimu, nors Ramonų gyvenvietėje pagal dokumentus ir yra keturi kaimai, tačiau šiandien jie visi vis vien traktuojami kaip vienas kaimas. ,,O dėl tų kaimų sujungimo, tai didelės problemos irgi nematau – artimiausiu metu mes šią problemą Taryboje išspręsime. Svarbiausia, kad geri darbai yra padaryti“, – atsisveikindamas pažymėjo D. Baltrušaitis.

Komentarų nėra