Fotografijų paroda „Vyrų žygis 100 km/parą“

Versija spausdinimui

Šiluvos piligrimų centre (M. Jurgaičio a. 17A, Šiluva) spalio–lapkričio mėnesiais atverta Vaido Vidugirio fotografijų paroda „Vyrų žygis 100 km/parą“. Diskusija apie parodą su autoriumi vyks spalio 13 d. 14 val. Piligrimų centre.
Ši fotoparoda – vyrų žygio pėsčiomis Kaunas–Šiluva per parą, vykusio 2022 metais, aidas. Tai bandymas pažvelgti į labai daug skirtingų aspektų apimančią kelionę.
Tik viena para, o joje telpa labai daug: iššūkis, ryžtas, stiprios intencijos, savęs išbandymas, nuoširdi malda, fizinis nuovargis, skausmas, pokalbiai, bendrystė, ko nors svarbaus suvokimas, pergalė prieš save, vyrų patirtis ir jaunuolių energija, sutikti žmonės, kiekvienas savaip paliečiantys sielą. Kai kuriems vyrams tai kasmetinis žygis, kitiems – iniciacija į vyrus, tėvo ir sūnaus santykis, draugų palaikymas, svajonės išsipildymas įveikiant fizinius barjerus, pilnatvė ar vienatvė, savęs pažinimas ar bendrystė su Dievu.
Lietus, saulė, vėjas, dviguba vaivorykštė, debesų pilys – gamtos reiškiniai, lydėję per vieną kelionę. Viena para kelionės su pasikeičiant nešamu kryžiumi, vos valanda ar dviem miegui ir Švč. Mergelės Marijos užtarimu savo kartu su kryžiumi nešamiems maldavimams. Pagaliau – nuostabi bendrystė prie draugo paruošto stalo ir šv. Mišios Šiluvos koplyčioje.
Žygio metu vyrai meldėsi už Ukrainą ir kiekvienas savomis intencijomis. Pasak kai kurių žygio dalyvių, stipri intencija buvo vienas iš faktorių, padėjusių įveikti save ir pabaigti Šiluvoje tik prieš parą Kauno senamiestyje šv. Mišiomis ir vyskupo palaiminimu pradėtą kelionę, įveikus 100 kilometrų pėsčiomis.
Mokytojas Gintaras Povilonis sugebėjo sudominti ir įskiepyti meilę fotografijai, išmokė vertinti fiksuotos akimirkos nepakartojamumą. Iki šiol aktualūs jo žodžiai: „Geras kadras yra ne tas, kuris yra tiesiog gražus, bet tas, kuris jaudina visuomenę.“
Parodos autorius yra dėkingas visiems savo mokytojams ir patarėjams, kurie per pastaruosius keletą metų padėjo susipažinti su naujomis technologijomis ir galimybėmis fotografijos pasaulyje.
Naujos patirtys įkvepia ieškoti ir tęsti draugystę su fotografija, skatina norą dalintis su visuomene savo pasaulio matymo kampu.
Šiluvos piligrimų centro informacija

Komentarų nėra