Gamta

Siųsti Versija spausdinimui

Vasara paskutiniu metu šiluma nelepina, tačiau net ir apniukusį savaitgalį norisi pasimėgauti gamtos artumu, pasigėrėti margažiedėmis pievomis ir vaiskia žaluma, pasipliuškenti ašaros  tyrumo vandenyje ar tiesiog akis paganyti mirguliuojančiu vandens paviršiumi, o kur dar  šašlykai, gurkšnelis alaus ir kiti gamtos prieglobstyje slypintys malonumai… Šįkart su raseiniškiais kalbėjome apie iškylas gamtoje ir klausėme, ar pakanka mūsų rajone poilsiaviečių ir kaip jos įrengtos. Pasidomėjome, ar žmonės lankosi prie Prabaudos tvenkinio ir ką mano apie Prabaudos teritorijos sutvarkymą.

Andželika Reiponaitė, Deimantė Daugnoraitė, Daumantė Paipolaitė

Tikrai yra kur papoilsiauti, čia pat, prie Dubysos, yra „Lakštingala“, dar prie Sujainių tvenkinio galima nuvykti. Aišku, ir toliau nuvažiuojame, pavyzdžiui, į Tytuvėnus. Yra pakankamai gerai įrengtų poilsiaviečių, tačiau ne visur. Poilsiautojai dažnai palieka šiukšlių. Jei nėra šiukšliadėžių, patys žmonės turėtų susirinkti ir išsivežti savo šiukšles. Mes su grupe savanorių tvarkėme Dubysos pakrantes, bet šiaip mažai kas imasi tokios iniciatyvos. Į Pabaudą nelabai keliaujame, ten jaunimas eina, jei nori prisigerti. Tik tokie ten renkasi. Žinoma, apsilankytume, jei būtų sutvarkyta Prabaudos teritorija. Dabar tikrai nemanau, kad ten galima maudytis, nes vanduo net iš šalies žiūrint nekaip atrodo.

Lina ir Virginija Sabataitienė

Rajone yra kur nuvažiuoti – prie Dubysos, Sujainių tvenkinio, labai smagu Jūkainių miškelyje. Gerai įrengtų poilsiaviečių nėra daug, patys žmonės jas niokoja, išlaužo. Štai prie Sujainių užtvankos kaip gražiai buvo sutvarkyta – ir suoleliai, ir šiukšliadėžes, o nuvažiavome po kurio laiko – viskas išlaužyta, sugadinta. Prie Prabaudos tvenkinio teko būti prieš keletą dienų, patikėkite, toks šiukšlynas, kad visai nesinori ten būti. Bet jaunimas ten renkasi. Aišku, jei ten sutvarkytų, smagu būtų nuvykti. Bet kas iš to? Policija turėtų daugiau pavažinėti, pabudėti, nes į Prabaudą dažniausiai susirenka jaunimas ne pailsėti, o pasiausti.

Jovita Sokienė

Prie Dubysos važiuojame, man gražiausios vietos prie Ariogalos, iš ten esu kilusi. Dar nuvažiuojame prie Luknės, į Jūkainius. Įrengtų poilsiaviečių tikrai neužtenka. Daug kur suoliukai sulūžę, šiukšlinių nėra – viskas ant žemės mėtosi. Labai nesmagu, ypač, kai su mažu vaiku būni gamtoje. Turėtų savivaldybė tuo daugiau pasirūpinti, aišku, ir patys žmonės galėtų susirinkti savo šiukšles. Prie Prabaudos tvenkinio neteko būti, bet jei ten sutvarkytų, nuvyktume pasižiūrėti.

Ilona Šilvienė

Dažniausiai važiuojame prie Dubysos, į „Karpynę“, labai patinka Jūkainiuose, dar į Tytuvėnus nuvykstam, bet tai jau ne Raseinių rajonas. Poilsiavietėse tikrai trūksta šiukšliadėžių, bet ir patys žmonės labai netvarkingi, palieka šiukšles. Nebuvome prie Prabaudos tvenkinio, kiek esu girdėjusi, ten nelabai tvarkinga, nebent dabar kas pasikeitė. Jei ten būtų sutvarkyta, tikrai nuvyktume praleisti laisvalaikį, nes dabar su vaiku nesinori į tokią netvarkingą aplinką  važiuoti.

Dalia

Tik į Dubysą – kur daugiau? Retkarčiais nuvykstu į gamtą, visokių būna poilsiaviečių – ir tvarkingų, ir nelabai, tai nuo komunalininkų priklauso. Prie Prabaudos tvenkinio niekada nevažiuojame, sako, ten nešvaru. Anksčiau, kol ten buvo švaru, nuvažiuodavome. Jei būtų sutvarkyta, tikrai žmonės važiuotų – visiems gerai, netoli.

Karolis Bacys ir Gediminas Petrauskas

Galima prie Dubysos nuvažiuoti, Tytuvėnai ganėtinai toli. Prie Dubysos turbūt tik vienoj vietoj – „Lakštingaloj“ – yra įrengta gera poilsiavietė. Kur yra šiukšliadėžės, žmonės į jas meta šiukšles, bet šiaip pakankamai visur prišiukšlinta. Patys poilsiautojai kalti – bet kur meta šiukšles, aišku, galėtų daugiau ir šiukšliadėžių būti. Esam buvę prie Prabaudos – ten dabar didelis sąvartynas, visur šiukšlės mėtosi, net netraukia ten važiuoti. Prabauda netoli Raseinių, nereikia toli važiuoti – patogu ir gerai būtų ten nuvykti, jei sutvarkytų aplinką.

Steponas Valantinas ir Algis (netilpo į kadrą)

Aišku, kad nuvykstame į gamtą, tik šiemet dar neteko. Galima nuvažiuoti prie Dubysos, tik reikia turėti transportą, arčiausiai – Prabauda. Prie Prabaudos gerai viskas sutvarkyta, priėjimas prie vandens normalus, ir maudytis ten galima – tekantis vanduo. Mūsų valdžia tik prieš rinkimus daug žada, o po balsavimo bus taip pat, kaip buvę. Pinigų savivaldybė tai turi – iš mūsų atskaito, o tvarkyti tai tikrai yra ką. Nėra ką čia apie Prabaudą kalbėti – tegul jie pasižiūri, kas parko krūmuose darosi ir mieste nors vieną viešą tualetą pastato.

Gintė Simonavičiūtė

Yra kur papoilsiauti, nuvažiuojame į gamtą, tik labai trūksta gerai įrengtų poilsiaviečių. Viena patraukliausių vietų – Jūkainiai, ten gražiai sutvarkyta. Esu kilusi nuo Dubysos krantų, Katauskių – tos vietos man mieliausios. Yra tų poilsiaviečių, štai Bedančių miške stovi įspūdingas ąžuolas – vos ne Stelmužės, tikrai verta ten nuvažiuoti. Prie Prabaudos tvenkinio retai lankomės, bet jei būtų sutvarkyta teritorija, tikrai su malonumu ten pėstute nueitume.

Vytenis Pečkaitis

Nežinau, gal prie Dubysos galima nuvažiuoti. Pats labai retai vykstu į gamtą – šiemet sykį buvau, o pernai nei karto. Per darbus nėra kada, nors pats gyvenu tik 1,5 km nuo Dubysos.  Nesu buvęs prie Prabaudos tvenkinio, net nežinau, sutvarkytas jis ar nesutvarkytas. Kažkada, tarybiniais laikaisi, ten buvo įrengtos maudyklės, o dabar – neįsivaizduoju.

Parengė „senas žurnalistikos vilkas“ Pranas Laurinavičius ir jo asistentė Kristina Bendžiūtė

Komentarų nėra