Gamtamokslinis ugdymas lopšelyje-darželyje „Saulutė“

Siųsti Versija spausdinimui

Grupės „Vabaliukai“ bendruomenė kovo mėnesį laukė parskrendančių paukščių. Dirbant pagal Reggio Emilia metodiką, vaikai kartu su mokytoja domėjosi, tyrinėjo, kokiuose nameliuose paukščiai gyvena. Iš kaladėlių statė jiems namus, vijo lizdelius pelėdoms, mokėsi paukščių garsų pamėgdžiojimų, susipažino su paukščių pavadinimais, grupavo juos pagal spalvas, lygino pagal dydį. Žiūrėdami gaublį, smalsavo, kur paukšteliai skrenda rudenį ir iš kur grįžta pavasarį.
Susirūpino, kur paukšteliai sugrįžę apsigyvena? Todėl grupės tėveliai ėmėsi darbo. Per akciją „Paukšteliai turės namus“ į medžius buvo įkelta daugiau nei 10 tėvelių pagamintų ar nupirktų inkilų, jie dabar puikuojasi grupės „Vabaliukų parke“. Juk smagu, kai tavo iškeltame inkile apsigyvenęs varnėnas saulėtą pavasario dieną melodingai švilpauja tarsi atsidėkodamas už gautą būstą.
Turėjome galimybę su vaikais iš arti stebėti, kaip po žiemos lesykloje pasiliko paukšteliai sukti pavasarinio lizdo. Kiekvieną dieną tarsi ant delno matydami paukštelio gyvenimą vaikai patyrė neišdildomų įspūdžių, gerų emocijų.
Džiugu, kad prie šios akcijos aktyviai prisidėjo tėveliai. Tad dėkojame tėveliams už gražius ir prasmingus darbus. Inkilų kėlimo šventė – tai dar vienas gražios draugystės su gamta pavyzdys. O draugystė su mišku tęsiasi visus metus. Net ir žiemą likome neabejingi puikiai suprasdami šios draugystės svarbą – paukšteliams reikia maisto. Buvo sukalta lesyklėlė „Paukštelių desertai“ grupės „Vabaliukai“ ikimokyklinio ugdymo mokytojo padėjėjos Zitos Kromerovienės iniciatyva.
Liaudies išmintis byloja: „Kokį gėrio ir atsakomybės daigą pasėsi nuo mažumės vaiko širdelėje, tokį žiedą pamatysi suaugusiame žmoguje.“

Rasa Pocienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Komentarų nėra