Gamtos dovanos žmogui

Siųsti Versija spausdinimui

Draikos voratinkliai, vėsta orai. Žolinė – paskutinė vasaros ir pirmoji rudens šventė vasaros ir rudens sandūroje. Rugpjūčio 13 dieną skaitytojai rinkosi Pramedžiavos bibliotekoje į popietę ,,Augalai ir žolelės – gamtos dovana žmogui“, skirtą Žolinei paminėti.
Popietėje apie augalų vaistingąsias savybes pasakojo Ona Bajorinienė – ne žolininkė, ne žiniuonė, bet žmogus, kuris myli žolynus ir domisi jų gydomosiomis savybėmis. Dalyviai pažiūrėjo vaizdo įrašą apie šiuo metu dar galimas rinkti vaistažoles. Pasisėmę žinių apie žoleles, visi vaišinosi Ričardo Višinsko ant laužo virta labai gardžia daržovių koše ir pačių dalyvių atsineštais gardėsiais – obuolių pyragu, daržovių mišraine. Bibliotekininkė paskaitė įvairių prietarų apie augalų magiškas savybes, pakvietė visus trumpam sugrįžti į vaikystę ir paspėlioti mįsles apie augalus. Popietės pabaigoje susirinkusieji buvo apdovanoti maišeliais vaistažolių, kurias surinko ir paruošė vartoti O. Bajorinienė.
Visi išsiskirstė geros nuotaikos ir papildę savo žinias apie gamtos teikiamas dovanas, kuriomis reikia tik mokėti pasinaudoti.
Raimundė Višinskienė, Pramedžiavos bibliotekos bibliotekininkė

Komentarų nėra