Garsinių skaitymų popietė Sujainių bibliotekoje

Siųsti Versija spausdinimui

Liepos 22 dieną Sujainių bibliotekoje vyko garsiniai skaitymai, skirti skaitymo iššūkiui „Vasara su knyga“. Renginyje dalyvavo Sujainių kaimo vaikai ir jaunimas.
Bibliotekininkė Danelija priminė, kad magiškasis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ jau įpusėjo, pakvietė vaikus aktyviai jame dalyvauti, kalbėjo apie skaitymo teikiamą naudą. Darbuotoja pasidžiaugė skaitytojais, dalyvaujančiais iššūkyje ir jau įvykdžiusiais po kelias skaitymo užduotis.
Popietėje vaikai kartu su bibliotekininke Danelija skaitė knygas, tinkamas skaitymo iššūkio trečiai užduočiai – perskaityti biografinę knygą. Skaitytos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ (istorijų autorės Viktorija Aprimaitė ir Viktorija Urbonaitė). Pasirinkta Rūta Meilutytė, Dalia Grybauskaitė, Stanislavas Stavickis-Stano. Taip pat skaityta knyga „Vakaro istorijos Lietuvos maištininkams berniukams. 50 pasakojimų apie Lietuvos superherojus, kurie keičia pasaulį“. Pasirinkti pasakojimai apie Valdo Adamkaus, Arvydo Sabonio, Jono Valančiūno, Martyno Levickio ir kitų Lietuvos superherojų gyvenimus.
Šios istorijos įkvepia mylėti Lietuvą, didžiuotis ja ir jos žmonėmis, pasitikėti savimi, drąsiai svajoti ir kryptingai dirbti: neatidėti darbo rytdienai, nenuleisti rankų ir nesitikėti, kad viskas puikiai pavyks per pirmąsias penkias minutes. Visų jų gyvenimai liudija, kad gražiausi, brangiausi dalykai nutinka, kai nesirenki lengviausio kelio, kai išdrįsti sekti savo svajone ir tiki, kad net klaidos gali būti pamokomis. Apie tai po skaitymų ir vyko pokalbis su vaikais.
Vėliau bibliotekininkė Danelija skaitė patarlių ir posakių pradžią, renginio dalyviams reikėjo pasakyti pabaigą, minė mįsles. Visi drauge smagiai žaidė judrius žaidimus. Vasaros gamtos apsuptyje norėjosi pabūti kuo ilgiau. Vaikai gėrė sultis, vaišinosi saldumynais, linksmai šnekučiavosi. Atsisveikinant bibliotekininkė vaikams palinkėjo saugios likusios vasaros ir malonių akimirkų su knyga.
Danelija Laurinavičiūtė,
Sujainių bibliotekos bibliotekininkė

Komentarų nėra