Gatvėj būsi atsargus – sveikas grįši į namus

Siųsti Versija spausdinimui

Ilgėjant tamsiems rudens vakarams, Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė“ priešmokyklinių grupių mokytojai pakvietė rajono priešmokyklinio ugdymo grupių vaikus į viktoriną „Gatvėj būsi atsargus – sveikas grįši į namus“. Į viktoriną atvyko 5 komandos: Šaltinio progimnazijos „Šaltiniukų“ komanda, Viktoro Petkaus progimnazijos „Šviesoforiukų“ ir „Žiniukų“ komandos bei lopšelio-darželio „Liepaitė“ „Drugelių“ ir „Atšvaitukų“ komandos.
Viktoriną pradėjo Šviesoforas, jis priminė, kokį svarbų vaidmenį jis atlieka gatvėje, o „Gandriukų“ grupės vaikučiai susirinkusiuosius pasveikino nuostabiu šokiu. Visų nuostabai pasirodė Lapė su paspirtuku. Ji prisipažino, kad neišmano saugaus eismo taisyklių ne tik skriedama miško takeliais, bet ir gatvėje. Šviesoforas įpareigojo Lapę atidžiai klausytis, stebėti komandų atliekamas užduotis ir mokytis. Atvykęs Amsius pasiryžo visus stebėti ir padėti susigaudyti situacijose atliekant užduotis.
Užduotys komandoms buvo pateikiamos išradingai, skatinant vaikus mąstyti, vertinti situacijas, suvokti, kuri situacija teisinga, o kuri ne, prisiminti kelio ženklus ir juos teisingai nuspalvinti bei sudėlioti dėlionę, kuri pareikalavo iš komandos greito vizualinio mąstymo ir komandinio darbo. Komandos kapitonai išbandė savo gebėjimus praktinėse užduotyse teisingai užsidėti atšvaitus ir greitą reakciją, dėmesio sukaupimą žaidžiant interaktyvų grindų žaidimą „Automobiliukai“.
Viktorinos vertinimo komisijoje atsakingas pareigas užėmė Raseinių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėja, bendruomenės pareigūnė Giedrė Deveikienė. Ji viktorinos pabaigoje komandų dalyviams įteikė atminimo dovanėles ir dar kartą priminė, kad svarbu žinoti taisykles, bet dar svarbiau yra jų laikytis.
Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Laima Galinaitienė pasidžiaugė vaikų gebėjimais ir žiniomis būti saugiems gatvėje, priminė, kaip svarbu turėti atšvaitus, ypač tamsiu paros metu, ir juos matomoje vietoje pritvirtinti. Kiekvienas dalyvis apdovanotas atšvaitais.
Kokia viktorina be laimėtojų? III vietą laimėjo „Šviesoforiukų“ komanda, II vietą – „Žiniukų“ komanda. Labai geras žinias ir praktinius įgūdžius pademonstravo „Drugelių“ komanda, jai skirta garbinga I vieta. Nugalėtojus pasveikino ir dovanas įteikė Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos specialistė metodininkė Saulė Sitavičienė primindama, kad gatvėje visuomet reikia elgtis saugiai, o ši įgyta patirtis tikrai padės būti saugiems.
Roma Kasparavičienė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Komentarų nėra