Gegužinė Mirkliuose

Versija spausdinimui

Gegužės 26 d. pirmą kartą Mirkliuose vyko respublikinis suaugusiųjų dainų ir šokių festivalis „Gegužinė 2024“, kurį organizavo Mirklių bendruomenės pirmininkė Gražina Andraitienė, Raseinių rajono kultūros centro choreografė, metodininkė Neringa Šlopšnienė ir renginių organizatorė Žaneta Vaištarienė. Organizatorės palinkėjo gerų dainų, trankių šokių, gražaus pasibuvimo.
Susirinkusiuosius pasveikino Savivaldybės tarybos narys Antanas Kilčauskas, bendruomenės Kelmės „Bočiai“ vadovė Salomėja Drazdovienė.
Festivalio tikslas – ugdyti suaugusiųjų meno ir kūrybos poreikį bei puoselėti šokių ir dainų tradicijas. Renginyje dalyvavo dvi grupės – dainų ir šokių. Šventę pradėjo Mirkių kaimo bendruomenės šokių kolektyvas „Ritmas“ (vad. N. Šlopšnienė) šokiu „Gyvataras“.
Publiką pirmoji išjudino Šakių rajono Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro Kriūkų skyriaus kapela „Panemunys“ (vad. Vidas Mureika), pakvietusi į šokių aikštelę visus neabejingus trankiai muzikai. Vėliau į sceną žengė Ariogalos kultūros centro linijinių šokių kolektyvas „Zunda“ (vad. Marytė Kvietkuvienė), Mirklių bendruomenės šokių kolektyvas ,,Ritmas“ (vad. N. Šlopšnienė), Čekiškės liaudiškos muzikos grupė „Dubysa“ (vad. R. Liškauskaitė), mėgėjų meno kolektyvas „Pavakarys“ (vad. Antanas Bažarauskas ir Birutė Peledienė), Kaulakių vokalinė instrumentinė grupė „Retro“ (vad. Kęstutis Klikna), Norgėlų liaudiškos muzikos kapela „Giružė“ (vad. Zita Žemaitienė).
Visi kolektyvai buvo apdovanoti taurėmis, padėkomis, medaliais ir pirmininkės dovanėlėmis.
Kiekvienas kolektyvas atsivežė savo miesto patiekalą (saldų, sūrų ir kt.). Namiškiai vaišino gardžia koše, kurią virė Algimantas, o jam talkino Reda, Vitalija ir Lina. Po festivalio visi vaišinosi ir balsavo už skaniausią patiekalą. Visos komandos buvo apdovanotos Salomėjos Endrikienės įsteigtais prizais. Komisijos nariams buvo įteiktos Onutės ir Edmundo Kazbarų saldžios dovanėlės. Už pagalbą nuoširdžiai dėkojame Donvinai Dambrauskaitei, Birutei Andriulienei, Nijolei ir Viliui Irkmonams.
Nuoširdžiai ačiū Kultūros centro choreografei, metodininkei
N. Šlopšnienei, renginio organizatorei Ž. Vaištarienei ir Raseinių rajono kultūros centrui. Dėkojame visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie linksmos šventės.
Renginyje buvo prekiaujama „PINK coffee“ – Jolantos ir Raimondos rožine kava, taip pat medumi, žaislais ir įvairiais suvenyrais.
Gražina Andraitienė,
Mirklių kaimo bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra