Gelbėtojai perspėja: vandenyje ne visada saugu

Siųsti Versija spausdinimui

Albinas STAKAUSKAS

Šiųmetinio maudymosi sezono metu vanduo pasiglemžė gyvybes ne tik kurortuose, didžiuosiuose vandens telkiniuose, bet ir mūsų rajone. Gelbėtojai teigia, jog poilsiautojai elgiasi labai neatsargiai ir dažnai nekreipia dėmesio į perspėjimus. Tačiau kiekvienas atvejis vis dėlto yra skirtingas. Štai liepos mėnesį Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai ištraukė du skenduolius.
Apie įvykusias nelaimes ir kaip jų galėtume išvengti kiek plačiau sutiko papasakoti Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Andrius Markelevičius. Pasak pareigūno, liepos 21 dieną buvo gautas pranešimas, kad Šaltuonos tvenkinyje (Raseinių seniūnija, Kubetiškių kaimas) nuskendo žmogus. Panaudojus valtį ir spec. priemones, apie 35 m nuo kranto, 5 m gylyje buvo surastas nuskendęs jaunuolis (g. 1994 m.). Tą dieną buvo labai karšta. Liudininkų teigimu, jis bandė perplaukti tvenkinį su draugais, tačiau, likus 10-15 metrų iki kranto, pradėjo skęsti. Prieš tai gan sunkiai fiziškai darbavosi. Taigi, pasak gelbėtojų tarnybos specialistų, viena priežasčių ir galėjo būti sutrikusi sveikata dėl šoko, kurį patyrė organizmas: temperatūrų skirtumas, fizinis nuovargis ir panašiai.
Kitą pranešimą Raseinių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavoliepos 22 dieną. Pavakare paskambinęs asmuo pasakė, kad Kalnujų kaime, išėjęs maudytis į nuosavą vandens telkinį (10×10 m, apie 2 m gylio) Pušyno gatvėje, dingo vyriškis. Atskubėję ugniagesiai vandenyje surado ir ištraukė į krantą nuskendusio 32-ejų metų vyro kūną. Įtariama, kad nuskendęs asmuo buvo neblaivus.
A. Markelevičiaus žodžiais tariant, vanduo žmogui nėra tokia natūrali aplinka, kurioje jis galėtų elgtis, kaip tinkamas. Deja, kartais poilsiaujantys atsipalaiduoja ir nesilaiko net elementarių saugumo priemonių. Pasak pareigūno, nereikėtų maudytis  nežinomose, nuošaliose vietose, taip pat pavartojus alkoholinių gėrimų ar iškart po valgio. Jokiu būdu nepalikime prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų, nepervertinkime savo jėgų ir neplaukime toli, nešokime į vandenį nežinomoje vietoje arba perkaitus saulėje. Tačiau jei jau atsitiko bėda, nepanikuokime, bet stenkimės taupyti jėgas, kad išsilaikytume ant vandens. Skęstančiajam, nebūdami profesionalais, taip pat ne kiekvienas galime padėti, todėl jam reikėtų sviesti bet kokį plūduriuojantį daiktą. Tai gali būti ir plastikinis butelis, ir kitas bet koks daiktas, kuris kažkiek galėtų padėti laikytis, kol pakviesime pagalbą.Tuo tarpu statistika negailestinga – šiemet Lietuvoje nuskendo jau daugiau nei šimtas žmonių. Skęstančiųjų labai padaugėja nusistovėjus karštiems orams, ypač savaitgaliais. Ugniagesiai su nerimu laukia tų dienų, kai žmonės plūsteli į gamtą. Būkime atsargūs.

Komentarų nėra