Gėluvos kaimo bendruomenės 20-mečio šventė

Siųsti Versija spausdinimui

Birželio pradžia nelepino gražiais orais. Gąsdino nuolat pliaupiantis lietus. Mes ruošėmės, laukėme ir tikėjome, kad Aukščiausiasis palaimins mūsų gerus darbus. Pagaliau lyg užsakytas didysis Joninių savaitgalis. Iš visų Lietuvos kampelių birželio 25 d. sugužėjo svečiai į Gėluvos kaimo bendruomenės kiemelį švęsti ne tik garsiųjų Joninių, bet ir bendruomenės dvidešimtmečio. Svečius sutiko ir vaišino gira, kurią dovanojo, išsaugoję savo senolių receptą, Žikų šeima iš Taurupio kaimo, šeimininkai Vida ir Rimas. Šventė prasidėjo bendruomenės vėliavos pakėlimu. Šiemet ji suplevėsavo naujame stiebe. Ačiū UAB ,,Autmeta“ vadovams Genei ir Aurimui Gelžiniams. Vėliavos pakėlimo ceremonijoje dalyvavo bendruomenės pirmininkas, esamų ir buvusių tarybų atstovai. Tradiciškai sugiedotas bendruomenės himnas.
Jau du dešimtmečius Gėluvos kaimo bendruomenės vairą savo rankose tvirtai laiko bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys. Savo kalboje jis pagerbė išėjusiuosius, supažindino su nuveiktais darbais, paminėjo, kad bendruomenė įgyvendina Žemės ūkio ministerijos finansuojamą projektą „Didžiosios Joninės Gėluvoje“, skirtą Savanorystės ir jaunimo metams bei bendruomenės veiklos dvidešimtmečiui paminėti.
Gėluvos kaimo bendruomenei atstovauja 19 kaimų. Jie vienas po kito prisistatė. Anksti ryte kėlėsi Jučių kaimo entuziastės Raselė ir Ligita. Viena duoną kepė, kita medų kopinėjo. Visus susirinkusius, skambant Raselės dukros kanklių muzikai, vaišino. Neatsiliko ir Alijauskų šeima iš Lenčių kaimo. Šeimininkės šimtalapį iškepė. Padargupiškė Marytė apgailestavo, kad jos kaimas „išsibarstė po Lietuvą“. Joninių rytą Renata iš Daugėliškių išbraidė rasas ir suskynė gražių gėlių puokštes, jos papuošė bendrystės stalą. Pritariant gitarai, keletą dainų padainavo meniškos sielos Elvyra iš Taurupio kaimo, o senas bitininkas A. Burneika noriai pasakojo susirinkusiesiems apie nelengvą, bet įdomų bitininko gyvenimą. Diana iš Šliužių kaimo nepagailėjo gražių žodžių bendruomenės pirmininkui. Gėluvos kaimo bendruomenės gyvenimą gražiai savo eilėse aprašė gėluviškė Zita. Dalia Kundrotavičienė turi sukaupusi senovinių rakandų kolekciją. Jais papuošė kiemelį prie bendrystės stalo, o šalia stovėjo didingas plakatas su bendruomenės himno žodžiais. Šaunuolės šeimininkės Jolanta, Laima, Vida, Ingrida stalus gausiai vaišėmis nuklojo. Gėluvos seniūnaitijos seniūnaitė Vida Šalvaitienė džiaugėsi išradingais savo seniūnaitijos gyventojais ir apgailestavo, kad trijuose seniūnaitijos kaimuose vakarais jau nedega žiburys, liko tik kaimo pavadinimas, bet gyventojų ten nėra. Vedėja Eglė Jankauskaitė pakvietė kaimų atstovus prie koplystulpio įžiebti savo kaimo žiburėlį, o bendruomenės tarybą – paleisti į padangę savo svajonių balionus. Moterų ansamblis ,,Gėluvos gaida“, vadovaujamas R. Andriuškevičienės, padainavo savo pačias nuoširdžiausias ir gražiausias dainas.
Jei dvidešimtmetis, tai reikia švęsti. Neliko nepastebėtas nė vienas. Bendruomenės pirmininkas apdovanojo gražiausių sodybų šeimininkus, bendruomenės narius, prisidėjusius prie šventės organizavimo, apdovanojo ir bendruomenės tarybą, svečius, rėmėjus. Bendruomenės aktyvas irgi neliko skolingas – dėkojo pirmininkui už nelengvą darbą, linkėjo saugoti save, dovanodami krėslą priminė, kad kartais reikia ir pailsėti. Nuostabaus balso savininkė vadovė Rita pritariant ansamblio moterims padainavo Reginos Vaitilavičiūtės dainą „Vyturių žemė“.
Visi sodinome klevą tikėdami pamatyti jį jau užaugusį ir sutvirtėjusį per bendruomenės sidabrinį jubiliejų. Ant bendrystės stalo atkeliavo didžiulis tortas, o scenoje vienas po kito dainas atliko šeiminiai duetai. Dainas skyrė Lina Žemaitė su sūnumi Danieliu, Audrius, Lyja, Vėjas ir Rytas Germanavičiai, Alma Judeckienė ir Antanina Danauskienė, Rita Sadauskienė ir Julija Teresė Sadauskytė bei R. Andriuškevičienė su dukra Greta. Prie bendrystės stalo netilo kalbos, juokas, šilti apkabinimai. Buvo begalinis noras bendrauti. Kita šventė bus negreit, o ir laikas ne mūsų sąjungininkas.
Ačiū rėmėjams: Žemės ūkio ministerijai, Raseinių rajono savivaldybei, UAB ,,Aumeta“ ir G. ir A. Gelžiniams, UAB ,,Vudlita“, UAB ,,Rimdalė“, UAB ,,Camira Fabrics“, UAB ,,Linvida“, R. Paulausko įmonei ,,Autolera“, UAB ,,Bordena“, UAB ,,Biokora“, UAB ,,Sandja“, MB ,,Pas Jovitą“ vadovams, ekologinio ūkio ūkininkams A. ir K. Žiliams. Už įamžintas šventės akimirkas dėkojame savaitraščio „Alio Raseiniai“ fotografui Vytaliui Judickui.
Ačiū visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo, ačiū atėjusiems. Kai matome jūsų laimingus veidus, atrodo, ir vargo nebuvo.
Vida Šalvaitienė,
Gėluvos seniūnaitijos seniūnaitė,
bendruomenės tarybos narė

Komentarų nėra