Geroji ir blogoji energetika

Siųsti Versija spausdinimui

Arūnas DAMBRAUSKAS

Kaip žinoma, yra geroji ir blogoji energetika. nors diplomuoti energetikai tuo linkę abejoti. Jie mano, jog energetika yra tiesiog energetika. Kaip, pavyzdžiui, yra Energetikos ministerija ir nėra jokių Gerosios ir Blogosios energetikos ministerijų.

Tačiau toks įsitikinimas gali būti ir klaidingas. Neatmetama galimybė, kad neva neutrali Energetikos ministerija vartotojams gali skleisti kelias energijos rūšis. Būtent blogąją ir gerąją.

Kaip žinoma, blogoji energija sukelia ligas, pasėja žmonių tarpusavio santykiuose pykčio bacilas, nepasitikėjimą net tik artimaisiais, bet ir valstybe.

Tuo tarpu gerosios energetikos zonoje gyvenantys žmonės nuolat jaučia augančią gerovę, būna sveiki ir energingi, jų karjera klesti, vaikai gerai mokosi, šeimos santykiai – harmoningi. Tiriant blogosios energetikos srautus, buvo nustatyta, kad tie srautai atsrūvą iš Energetikos ministerijos kabinetų ir sukelia labai neigiamą poveikį šimtams tūkstančių Lietuvos gyventojų.

Kaip tai vyksta? Schema gana paprasta: į gyventojų butus tiesiog pumpuojama elektros energija, kuri nejučia iščiulpia žmones. Iš pradžių tos energijos nuolat veikiami naudotojai praranda gyvenimo kokybę, nes, kaip žinoma, už tiekiamą energiją reikia mokėti nemenkas sumas. Tai verčia atsisakyti geresnių maisto produktų, dailesnių rūbų, skatina riboti vaikų poreikius, vaikai tampa nepatenkinti ir panašiai. Nieko keista, kad veikiami tokios blogosios energetikos, žmonės ilgainiui tampa niūrūs ir niurzglūs. Ypač uoliai jie niurzga ant Vyriausybės, Seimo ir ant geriau gyvenančio kaimyno.

Siekdami atsiriboti nuo blogosios energijos, kai kas vis daugiau laiko praleidžia tamsoje. Tai paveikia psichiką ir dvasinį pasaulį, kuris tampa niūrus, sklidinas pesimizmo ir pykčio. Tokie žmonės beveik įsitikinę, kad gyvenimo džiaugsmą prarado dėl jiems tiekiamos blogosios energijos. Ir, kaip sakoma, tokiose svarstymuose yra nemenka dalis tiesos.

Daugelis nepatenkintųjų dabar su neslepiamu sarkazmu prisimena, kaip dar visai neseniai sukurta

Energetikos ministerija skelbė, jog ji bus tik gerosios energijos šaltinis ir kaip įrodymą apie humaniškus ketinimus nukirto galvą blogosios energijos prikaupusiam liūtagalviui slibinui LEO (Lietuvos elektros organizacija). Vienas Liūtas žuvo, tačiau, (kaip pastebėjo humoro jausmo nestokojantys analitikai) atsirado kitas – LEVAS (Lietuvos elektros valstybinis susivienijimas),kuris kaip ir LEO siekia monopolizuoti šalies energetiką: tai, yra nepalieka gyventojams galimybių pasirinkti tiekėjo: šekit, blogąją energiją, ir viskas.

Laimei,  tam tikra dalis žmonių gali mėgautis gerąja energija. Dažniausiai tai būna asmenys, susiję su blogosios energijos tiekimu: paskirstymo tinklų savininkai, Energetikos ministerijos darbuotojai, įtakingi politikai ir pan. Jie elektros energiją skirsto tokiu būdu, kuris jiems patiems krauna turtus, o elektros gavėjus iščiulpia iki kaulų.

Kad energijos tiekėjai ir paskirstytojai patys naudoja gerąją energiją, liudija statistiniai duomenys – įtakingi energetikai yra turtingi, galintys mėgautis gerove ir panašiais dalykais, kuriuos gimdo tik gerosios energetikos galios.

Kaip žinoma, yra ir žmonių, kurie patys svaime skleidžia blogąją energetiką. Ypač ryškiai tokią energetiką skleidžia kelių policininkai, paniurę valdininkai ir meilę savo profesijai praradę gydytojai.

Kai aplinkui tiek daug blogosios energetikos, žmonės ima savarankiškai ieškoti alternatyvių energijos šaltinių. Kai kas pasikrauna specialiomis, trumpo poveikio baterijomis ,,Sobieski“, ,,Lietuviška degtinė“ ir panašiais dosniai gyventojams siūlomais energetiniais pakaitalais.

Tačiau minėtų energetinių baterijų poveikis yra labai apgaulingas – žmogų kaip galinga banga užplūdusi energija netrukus išgaruoja be pėdsakų, ji iščiulpia žmogelį ir numeta kaip skudurėlį gyvenimo pakelėje. Tuomet jis ima vartoti energijos ,,bambalius“ ir pūsles ir ilgainiui užgęsta kaip žvakė.

Tačiau svarbiausia yra tai, kad niekada neužgęsta Energetikos ministerijos žiburiai, liudijantys, kad Lietuvoje yra gerosios energetikos šaltinių ir laimingų jos naudotojų.

Komentarų nėra