Gervinėje įgyvendintas projektas

Siųsti Versija spausdinimui

Dar vienas pasiekimas, kuriuo reikia pasidžiaugti, pasidalyti bei pagarsinti. Kai metų pradžioje Gervinės kaimo bendruomenė gyventojams pritariant parengė paraišką paramai gauti pagal Veiklos sritį „Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams“ pagal 2019 m. nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles, buvo kovo mėnuo. Su nekantrumu laukėme, ar laimėsime. Taip, pavyko, birželį gavome patvirtinimą, tačiau susidūrėme su dideliais sunkumais – už tokią kainą nepavyko rasti rangovų. Kai atrodė, kad rangovas jau tinkamas, kaina staiga pakyla. O daugiau sumokėti bendruomenė tikrai negali. Žinoma, viską reikia daryti pagal viešųjų pirkimų taisykles.
Vasarai keliaujant į pabaigą, pagaliau pavyko pasirašyti scenos statymo darbų sutartį ir rugsėjo 6 dieną statybos prasidėjo labai sparčiai. Darbininkai dirbo bet kokiu oru, net nakvojo bendruomenėje, o mūsų statinys kasdien vis didėjo ir keitėsi. Per mėnesį pavyko atlikti visus darbus ir įgyvendinti projektą „Stacionarios lauko scenos įrengimas“, o komisija pasirašė baigiamąjį darbų atlikimo–perdavimo aktą. Šio projekto tikslas – prie bendruomenės namų esančiame parke įrengti stacionarią medinę lauko sceną-pavėsinę renginiams organizuoti – pasiektas. Šis statinys – naujas infrastruktūros objektas, tai vieta koncertams, profesionaliems atlikėjams pasikviesti į šventes, atokvėpiui prisėsti, užuovėja nuo vėjo ar saulės. Sukurta infrastruktūra pagerino estetinį parko ir kaimo vaizdą. Graži medinė scena-pavėsinė, pastatyta tarp pūpsančių ąžuolinių skulptūrų, milžiniškų grybų, tarp nuostabių, nuotaiką keliančių parko beržų ir netoliese stūksančių, energija alsuojančių ąžuolų. Projekto uždaviniai pasiekti ir toliau bus vykdomi.
Šio projekto finansavimas: Žemės ūkio ministerijos lėšos –
5 000 eurų, Raseinių rajono savivaldybės lėšos – 617,98 euro, Gervinės kaimo bendruomenės indėlis – elektros tiekimas, žmogiškieji ištekliai, nuolatinė darbų priežiūra. Darbus atliko šiauliškis Andrius Šimkus, dirbantis pagal individualią pažymą. Dar liko pateikti mokėjimo prašymą ŽŪM Nacionalinei mokėjimo agentūrai su visais finansiniais dokumentais, laukti patikrinimo ir paskutinio apmokėjimo – 1 500 eurų.
Pirmasis šurmulys ant scenos bus artėjant kalėdiniam laikotarpiui. O kas bus – intriga, bet bus gražu.
Žaneta Vaištarienė,
atsakingas asmuo už projekto viešinimą

3 Komentarai

 1. namams24.lt

  2020-04-24 13:25

  Na tikrai būna smagu kaip užbaigiami kokie nors projektai. Pats pamenu kai suplanavau remontą daryti namuose, keisti grindų dangą, kaimą, vėdinimo sistemas. Na tikėjausi tikrai nemažai išleisti, bet radau kur pigiai nusipirkti man reikalingų daiktų. Pamenu su nuolaida radau ir šilumos siurblius. Jie dar iki dabar kuo puikiausiai veikia

 2. krosneles

  2020-05-07 11:03

  O ar negalvojote pasistatyti dar židinio ar krosnelės? Šildo, džiovina, jaukumo priduoda malkinė krosnelė.

 3. šildymas

  2020-07-30 16:10

  Gerai, kad pirmiausia buvo pasirūpinta šiluma ir padaryta krosnelė ir kaminas. Pritariu prie aukščiau esančio komentaro, kad būtų galima pagalvoti ir apie židinį.