Gimnazistai dalyvavo „Erasmus+“ projekte „Eco Green“

Siųsti Versija spausdinimui

Vasario pabaigoje devyni Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos II–IV klasių mokiniai kartu su mokytoja Gintare Tytmoniene dalyvavo Stambule vykusiame „Erasmus+“ projekte. Dešimt darbingų dienų gimnazistai nagrinėjo globalias pasaulio problemas ir žalingą žmogaus veiklos įtaką gamtai.
Projekte susitiko estai, čekai, slovėnai, anglai, turkai. „Erasmus“ projektai nutiesia tarptautinio bendradarbiavimo ir bendravimo tiltus tarp jaunų žmonių. Toks tarptautinis, tarpkultūrinis bendravimas yra tikriausias patyriminis ugdymas. Tik gyvas bendravimas atskleidžia tautų mentalitetą, kultūrą ir politikos kryptis.
Rasta daug bendrų dalykų, bet pastebėta ir skirtumų. Palygintos valstybinės problemos ir sprendimo būdai ekologijos tema. Jaunoji karta susipažino su problemų sprendimo alternatyvomis. Lietuvą puikiai pristatę ir darbo dieną kitiems dalyviams organizavę gimnazistai parodė puikius komandinio bendradarbiavimo įgūdžius ir mokėjimo mokytis kompetenciją.
Orientacinio pobūdžio užduotis rengę lietuvaičiai išjudino visus projekto dalyvius. Temų, veiklų, metodų įvairovė neleido nuobodžiauti nė sekundei, dalyviams teko įveikti ne vieną iššūkį. Gimnazistų komanda buvo ryški savo pristatymais, veiklomis ir kalbomis. Geri anglų kalbos įgūdžiai nustebino daugelį, o ypač Didžiosios Britanijos atstovus. Gera nuotaika ir darbinė aplinka nepaliko abejingų.
Dešimties dienų veiklos ekologijos ir politikos klausimais suvienijo 6 šalis ir 60 žmonių. Džiugu, kad virusas dar nebuvo taip išplitęs. Visi dalyviai grįžo sveiki.
Mokytoja Gintarė Tytmonienė

Komentarų nėra