Gimtąjį žodį rašome širdimi

Siųsti Versija spausdinimui

Šiandieniniame naujų technologijų pasaulyje rašyti ranka vis labiau tampa neaktualu, nebemadinga, tačiau gražus raštas – tai menas, kuris atkreipia kitų dėmesį, sukelia gerų emocijų. Gražiai ranka parašytas tekstas turi visai kitokią vertę. Rašysena atspindi mūsų asmenybę, kiekvieno žmogaus ji yra individuali. Ranka parašyta eilutė – tai lyg mūsų vizitinė kortelė, iš kurios galima daug ką pasakyti apie rašiusįjį.
Lietuvių kalbos dienų savaitę ir Kovo 11-osios šventę paminėjome dailyraščiu „Gimtąjį žodį rašome širdimi“. Paliepių bibliotekos feisbuko paskyroje įdėjome šešis dailyraščiu parašytus posmus, skirtus Lietuvai, paskelbėme konkursą, kur reikėjo atspėti, kiek žmonių rašė eiles ir kas rašė dailyraščiu kiekvieną posmą (vyras, moteris, vaikas). Pasipylė komentarai.
Prizas iškeliavo į Ilgižius, į Gražinos Kringelienės namus. Nenuostabu, kad daugumai Ilgižių kaimo gyventojų yra gerai pažįstamas senjoro Antano Leskausko, 17 metų išdirbusio matematikos, fizikos mokytoju ir 23 metus – kultūros srityje, braižas. Drąsiai būtų galima teigti, kad jis – Ilgižių kaimo kaligrafas. Iki šiol dauguma gyventojų kreipiasi į jį, kai reikia kokia nors ypatinga proga parašyti sveikinimą ar pagelbėti bendruomenės susibūrimuose.
Išmokime dailiai rašyti, širdimi mąstyti ir būti tolerantiški vieni kitiems!
Nijolė Staškevičienė, Paliepių bibliotekos bibliotekininkė

Komentarų nėra