Girkalnio bibliotekos popietė „Laikas rašo savo raides“

Versija spausdinimui

Kovo 6 d. Girkalnio biblioteka Nepriklausomybės atkūrimo dieną ir Lietuvių kalbos dienas paminėjo su Girkalnio kraštiečiais, Raseinių literatais ir menininkais. Literatūrinėje popietėje „Laikas rašo savo raides“ pasidžiaugėme dovana miestelio bibliotekai, tai yra naujai išleista profesoriaus Česlovo Kalendos knyga „Kur augo žalias medis“. Šią knygą išleido Vilniaus universiteto leidykla, knygoje sudėti profesoriaus prisiminimai ir apie Girkalnio miestelį, mokyklą, biblioteką.
Girkalnio bibliotekos surengtame renginyje savo eiles apie gamtą, tėvynę skaitė Alfonsas Vaičiulis, jis taip pat pristatė savo iš vytelių pintus krepšelius. Popietę pagyvino Raseinių KC muzikos ansamblio „Dubysa“ akordeonininkas Vladas Danauskas ne tik savo kūrybos melodijomis, bet ir savo tapytais paveikslais. Papasakojo, kaip jis atrado tapybą ir kaip gimė į popietę atsivežti paveikslai.
Girkalnio pagrindinės mokyklos mokinės paskaitė kraštiečio Lino Bitvinsko eilėraščius, skirtus mūsų kraštui. Skambėjo Sigitos Vaitiekūnienės eilės apie gamtą. O kraštiečio V. Danuso eiles apie gimtinę deklamavo Kazimera Mockaitienė.
Pramedžiavos literatas Jonas Vaičaitis pristatė iš vytelių kurtus darbelius, pasakojo, kad jo kurti vytelių karoliai padovanoti net LR prezidento žmonai. Klausėmės jo eilių apie dabartį ir apie knygą. Buvęs Pramedžiavos bibliotekininkas Antanas Šulskis padeklamavo savo eilėraščius apie tėviškę, parodė savus kūrybinius darbus.
Girkalnio seniūnė Justina Šaulienė palinkėjo visiems puikių kūrybinių darbų. Renginį užbaigėme dainomis ir dovanomis dalyviams.
Visi besidomintieji knygomis, savo krašto istorija, kviečiami apsilankyti miestelio bibliotekoje ir apžiūrėti kraštotyros parodą. Taip pat šiais metais spalio mėnesį kviečiame kartu paminėti Girkalnio bibliotekos 80 metų jubiliejų.
Virginija Šileikienė,
Girkalnio bibliotekos bibliotekininkė

Komentarų nėra