Girkalnio kaimo bendruomenė minėjo veiklos 20-metį

Versija spausdinimui

Spalio 28 dieną Girkalnio miestelyje gyvuojanti Girkalnio kaimų bendruomenė minėjo solidžią 20-ąją bendruomenės veiklos sukaktį. Rajono mastu bendruomenė nėra didelė, tačiau garsėja puikiais, savo kraštą mylinčiais žmonėmis. Jų dėka jau 20 bendruomenės gyvavimo metų puoselėjamas vieningas, aktyvus, patrauklus, bendruomeniškas miestelis, kuriame patogu ir gera gyventi, veikti, tobulėti, svajoti, o svajojant ir gražiai gyventi.
20 metų – tai ne viena diena, tai gausus gražių, sunkių, darbingų metų kraitis, todėl smagu džiaugtis, kad visą šį laikotarpį žengėme koja kojon bendruomeniškumo keliu kurdami gėrį, gerą nuotaiką, puikius santykius tarp savo bendruomenės narių ir aplink juos. Smagu darbuotis, kai aplink nuoširdūs, puikūs, aktyvūs bendruomenės nariai, seniūnaičiai, džiaugiamės puikiais santykiais su Girkalnio seniūnija, jaučiame nuolatinę visokeriopą pagalbą.
Prabėgę metai suteikia solidumo, išminties, patirties. Tai startinė pozicija, simbolinė data, suteikianti peno apmąstymams, naujoms idėjoms, darbams.
Gimtadienio šventę pradėjome Girkalnio Šv. Jurgio bažnyčioje, šv. Mišias už šio krašto gyventojus aukojo Girkalnio parapijos klebonas Juozas Kaknevičius. Malonu, kad girkalniškiai atsiliepė į kvietimą dalyvauti apeigose bažnyčioje.
Gražios ir prasmingos šventės proga į renginį bendruomenės namuose susirinko gausus būrys vietinių miestelio gyventojų, kaimynų, svečių. Šventės pradžioje šaunų pasveikinimo koncertą dovanojo Raseinių rajono kultūros centro Girkalnio filialo kaimo kapela „Gojus“. Šventės dalyvius su bendruomenės istorija, veikla, rūpesčiais, džiaugsmais supažindino bendruomenės pirmininkas. Prisiminta bendruomenės įkūrimo ir gyvavimo pradžia, 20 metų veikla. Už nuoširdų darbą bendruomenėje padėkota buvusiems ir esamiems bendruomenės aktyviausiems nariams, bendradarbiavimo partneriams, įvairių renginių rėmėjams.
Bendruomenę ir visus susirinkusius sveikino, gražių darbų ir dar ilgai gyvuoti linkėjo Girkalnio parapijos klebonas J. Kaknevičius, LR Seimo nario Mato Skamarako padėjėjas Juozas Mikelkevičius, Raseinių rajono savivaldybės vicemeras Jonas Vazgys, Tarybos nariai Vida Ačienė, Antanas Kilčauskas, Airinas Jermolajevas, Darius Ulickas, Gintautas Mykolaitis, Raseinių rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Irena Dapkuvienė, kaimyninių bendruomenių atstovai, kiti svečiai.
Kokia šventė be puikios nuotaikos ir dainų! Girkalniškius nuoširdžiai sveikino Justinos ir Artūro puikiai derantis duetas. Nuoširdų, puikų koncertą susirinkusiesiems dovanojo Panevėžio rajono kultūros centro Miežiškių filialo gyvo garso grupė „Pilnatis“. Visus džiugino šventinis tortas, pyragai, skanios vaišės. Renginio dalyviams įteikėme atributikos su šventiniu bendruomenės šūkiu „Ačiū už vakar, šiandien ir rytoj“.
Girkalnio krašto šeimininkės vaišino skaniu krosnyje keptu kugeliu, mišrainėmis, mėsos gaminiais. Už senovišką žemaitišką kugelį tariame nuoširdžiai ačiū Janinai Andraitienei, Justinai Šaulienei, už suruoštas vaišes – Jūratei Utakienei, tortais vaišino Jūratė Dulevičienė. Šventinę aplinką paruošė, papuošė Girkalnio bendruomenės taryba.
Buvo visko, o šventinio šampano purslai nuplovė visus susikaupusius rūpesčius ir bendruomenės taryba jau šiandien galvoja apie ateities darbus Girkalnyje.
Nuoširdžiai ačiū tariame rėmėjams ir bendruomeniškumo puoselėtojams, lydėjusiems mus daugelį metų. Mūsų renginį nuoširdžiai savo gaminiais apdovanojo Aušra ir Edmundas Ignatavičiai, Saulė ir Modestas Stepuliai, Šerkšnų šeimos bitynas. Girkalnio seniūnijai esame dėkingi už nuostabią muzikinę dovaną.
„Ačiū už vakar, šiandien ir rytoj“ – tokiu šūkiu dėkojome vieni kitiems ir susitarėme, kad buvome, esame ir būsime kūrybingi, vieningi, darbingi dėl Girkalnio krašto ir šio krašto gyventojų.
Klemensas Šaulys,
Girkalnio kaimų bendruomenės
pirmininkas

Komentarų nėra