Globok mus, Marija, kaip savo vaikus

Siųsti Versija spausdinimui

Gegužė – žiedų ir meilės mėnuo. Pavasaris vėluoja. Šaltoka. O dar besitęsiantis karantinas… Atšventę Motinos dieną, kitą sekmadienį rinkomės į Simono Stanevičiaus sodybą. Čia daugiau kaip du dešimtmečius vyksta gegužinės pamaldos. Tai tradicinė kaimo šventė, pradėta buvusios sodybos puoselėtojos, jau anapilin išėjusios Julijos Norkutės. Mus, dalyvaujančius čia, buria meilė Dievo Motinai Marijai. Traukia erdvė, ramybė, prisiminimai…
Apsilankiusi Simono Stanevičiaus sodyboje-muziejuje, nuostabiai praleidau laiką. Man, kaip buvusiai kultūros vertybių apsaugos specialistei, ypač malonu lankytis rajono istorinėse vietose, puoselėti tradicijas, pabendrauti su to krašto žmonėmis. Simono Stanevičiaus sodyba apsupta senais medžiais, senovinėmis tvoromis. Jos istorija skaičiuojama šimtmečiais. Sodyba laukia visų, besidominčių krašto istorija, norinčių pailsėti nuostabiame gamtos kampelyje.
Už tai, kad tęsiamos sodybos ir kaimo tradicijos, nuoširdžiai dėkojame Danutei ir Klemensui Kroliams.
Kiekvieną gegužės šeštadienį 18 val. Viduklės, Paupio, Raseinių krašto tikintieji atvyksta į gegužines pamaldas giesmėmis ir maldomis pagarbinti Švč. Mergelės Marijos. O dėkoti kiekvienas turime už ką. Turime ir ko prašyti.
Atvažiuokite, patikėkite savo maldas ir mintis Mergelei Marijai, mūsų visų motinai ir globėjai.
Gražina Pečkaitienė

Komentarų nėra