Grožį kuria žmogus

Siųsti Versija spausdinimui

Mums visiems žinomas Vytautas Kernagis yra pasakęs: „Atrodo, kad gėrio ir grožio dalykai egzistuoja savaime, bet iš tiesų taip nėra, jie yra tik tada, kai juos pastebi, kai nuo žemės pakeli pageltusį klevo lapą…“ Ir kasdieninį jaukų kaimo grožį pastebi pats arba kiti. Geriausia jis matyti iš toliau – jį įvertina rajono Savivaldybė, seniūnija, Vietos veiklos grupė (VVG). Apie tai liudija gauti apdovanojimai.
Šį rugpjūtį Norgėlų kaimą viena po kitos aplankė ne tik kaimyninių rajonų bendruomenės, vadovaujamos Vietos veiklos grupių darbuotojų, bet ir iš toliau. Neseniai Norgėluose lankėsi Kelmės, Jurbarko ir Joniškio rajonų delegacijos. Joniškio kaimų bendruomenių atstovai itin domėjosi Norgėlų pasiekimais puoselėjant kaimo aplinką. Kelmiškiai kalbėjo apie savo problemas, iškylančias bendruomenių veiklose, jurbarkiečiai kalbėjo apie savo edukacines problemas, bendruomenių centrus ir verslumo skatinimą. Didžiulė kalba užsimezgė apie Smalininkų bendruomenę, Smalininkų istorinę praeitį ir ateitį. Joniškiečiai kalbėjo apie savivaldybės kaimiškųjų teritorijų bendruomenių gebėjimą stiprinti partnerystės ryšius, renginius, atstovavimą rajonui įvairiose išvykose.
Delegacijas priėmė ir lydėjo VVG „Raseinių kraštas“ pirmininkė Irena Dapkuvienė ir rajono Kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkas Jonas Vazgys. Norgėlų kaimo bendruomenės pirmininkas Antanas Kilčauskas papasakojo svečiams apie bendruomenės įkūrimą, apie čia gyvenančių iniciatyvių žmonių galimybes įgyvendinti savo svajones, apie tai, kuo šiandien gyvena norgėliškiai, apie įgyvendinamus projektus ir, žinoma, apie kaimo viešųjų erdvių tvarkymą. Jis išsakė daug padėkos žodžių aplinkos grožį kuriantiems norgėliškiams, kuris ne kasdieną yra pastebimas.
Stanislava Neverdauskienė,
Norgėlų kaimo bendruomenės tarybos narė

Komentarų nėra