Gyventojai į valdžios karstą sukalė vinis

Siųsti Versija spausdinimui

Gytis SADŪNAS

Daugiau kaip 60 proc. gyventojų vertina blogai arba labai blogai

Raseinių r. savivaldybės administracija, matyt, vedina gerų ketinimų – norėdama pagerinti valdymo kokybę ir efektyviau panaudoti žmogiškuosius ir finansinius išteklius, savo internetiniame puslapyje surengė gyventojų apklausą. Valdžia anketoje žmonių klausė:  kaip jie vertina savivaldybės administracijos ir Tarybos darbą bei valdžios veiklą, modernizuojant ir prižiūrint viešosios infrastruktūros objektus, modernizuojant ir prižiūrint vietinės reikšmės kelius ir gatves?

Tačiau iš apklausos duomenų matyti, kad daugiau kaip 60 proc. Raseinių r. gyventojų Savivaldybės ir Tarybos darbą vertina blogai arba labai blogai.

- Jei apklausos dalyvių tarpe neatsirado nei vieno, kuris rajono Savivaldybės ir Tarybos darbą įvertintų labai gerai, tai ar bereikia didesnės kritikos?- sakė opozicinės socialdemokratų partijos atstovas rajono Taryboje Liudas Kavaliauskas.- Bent koks saviškis galėjo pasakyti, kad vertina labai gerai. Bet ir tokio neatsirado. Matyt, ir savi  partiečiai puikiai supranta, kad nėra kuo pasigirti.

Savaime suprantama, kad pamačiusi tokius apklausos rezultatus dabartinė valdančioji dauguma (jei tik turėtų savigarbos) turėtų susirinkti savo daiktus ir, švelniai tariant, traukti šunims šėko pjauti arba …pievos ravėti. Bet čia Lietuva. Ir valdžią iš kėdės galima išversti tik buldozeriu, o ne kritikos strėlėmis…

Žmonių įtūžis – pagrįstas

Rajono savivaldybės Tarybos narys L. Kavaliauskas neslepia, jog gyventojų apklausos rezultatai jo nė kiek nenustebino. Politiko teigimu, tokį katastrofiškai žemą vertinimą lėmė dabartinės valdžios sprendimai.

- Apklausa vienareikšmiškai parodė, kad žmonės, atėję į savivaldybės administraciją, negauna tos paslaugos, kurios tikisi ir kuri jiems turėtų būti suteikiama,- ,,Alio, Raseiniams“ rėžė L. Kavaliauskas.- Peršasi išvada, kad arba blogai sutvarkytas administracijos vadovų darbas, arba jie paprasčiausiai neturi vadovauti reikalingų gebėjimų.

Rajono politiko L. Kavaliausko teigimu, žmonės puikiai žino, kad su administracijos direktoriumi praktiškai nėra jokios prasmės gaišti laiką ir bandyti spręsti iškilusias problemas. ,,Norint realiai išspręsti problemą, verčiau iškart eiti į kitą gatvės pusę, į prieš savivaldybę esantį pastatą ir ten derinti visus reikalus,- atviravo L. Kavaliauskas.

- Niekam ne paslaptis, jog plačiai pasklidusios kalbos, kad kai administracijos direktorius Dainius Baltrušaitis atvažiuoja į Raseinius, jis savo nuomonę palieka Kaune. Tą teiginį puikiai iliustruoja ir apklausos rezultatai. Vargu ar toks direktorius raseiniškiams yra reikalingas.“

Anot L. Kavaliausko, ne ką geresnio gyventojų vertinimo susilaukė ir savivaldybės Tarybos darbai. ,,Žmonės mato, kad svarstant aktualius miesto ir rajono gyventojams klausimus ir opozicijai teikiant rimtus, konkrečius pasiūlymus, valdančiosios tarybos narių galvos nuleistos, rankos pakeltos, o priimamų sprendimų nauda vietos žmonės vis labiau abejoja. O jei dar pasidomėtumėte, kokiomis sąlygomis dabar dirba visų rajono įstaigų centralizuota buhalterija, tai rastųsi dar daugiau preteksto kritiškai vertinti Tarybos priimtus sprendimus“,- kalbėjo tarybos narys L. Kavaliauskas.

L. Kavaliausko teigimu, į savivaldybės biudžetą buvo gauta apie 3 mln. Lt papildomų pajamų.

Kam šios lėšos skirtos? ,,Paaiškėjo, kad sunkmečiu 100 tūkst. Lt skirta Raseinių miesto parko tvarkymui. 80 tūkst. Lt – Autobusų parkui, kuriam savivaldybė jau tampa tikra ,,melžiama karve“,- neslėpė apmaudo L. Kavaliauskas.- Tuo tarpu opozicija siūlė dalį tų lėšų skirti visų pirma sveikatos apsaugai, kad kaimuose būtų galima išsaugoti felčerinius punktus. Dabar gi sklando kalbos, kad keletą felčerinių punktų dėl lėšų stygiaus teks uždaryti. Ne paslaptis, jog žmonės piktinasi tokiais lėšų taupymo būdais. Kur kaimo žmogui reikės dėtis, kai gyvenvietėje bus uždarytas punktas. Kaip prisišaukti mediko pagalbos pablogėjus sveikatai ar nutikus nelaimei? Akivaizdu, kad žmonės tokius savivaldybės Tarybos sprendimus labai greitai pajunta savo kailiu. Todėl visiškai suprantama, kodėl 67 proc. gyventojų savivaldybės darbą vertina blogai arba labai blogai.“

Anot L. Kavaliausko, nėra ko stebėtis, kad kiekvienas vairuojantis automobilį, turi priekaištų rajono valdžiai ir dėl kelių priežiūros. ,,Per paskutinius trejus metus kelių būklei gerinti pinigų nebuvo skiriama,- tikino Tarybos narys.- O kaip valdžia neva rūpinasi gyventojų saugumu ir gerove, puikiai parodo ir kitas konkretus faktas. Pavyzdžiui, jeigu ankstesnės kadencijos savivaldybės taryba gyvenvietėse įrengė apšvietimą, tai šios kadencijos valdymo metu šie šviestuvai buvo užgesinti. Pinigai mieliau atiduodami Autobusų parkui nei gyvenviečių apšvietimui. Todėl žmonių įtūžis valdžios darbais – visiškai pagrįstas.“

Komentarų nėra