Gyvoji piligrimystė į Šiluvą – kelias šeimai ir vilčiai

Siųsti Versija spausdinimui

Būsimi ir esami piligrimai kviečiami atvykti į Šiluvą penkiais skirtingais, sužymėtais, pritaikytais kiekvieno kojai maršrutais: Tytuvėnai–Šiluva (8 km), Lyduvėnai–Šiluva ( 16 km), Betygala–Šiluva (25 km), Šiaulės kalnas–Šiluva (21 km), Žiedinis maršrutas (11 km).
Rodos, tokią it iš vaikystės pasakų sniegu puoštą žiemą turėtų pakeisti spalvingas, žibuoklėmis nudailintas pavasaris, o vėliau nostalgiškai laimingi žengtume į žalią vasarą. Būtent vaikystės knygos ir atsiminimai yra tie praeities žybsniai, kurie kartais padeda, o kartais trukdo išgyventi jau daugiau nei metus mus sukausčiusią pandemijos realybę. Šiandien trokštame išeiti iš namų – tvirtovių, norime įkvėpti oro, kurio, rodos, fiziškai turime pakankamai, tačiau emociškai ir dvasiškai jau kuris laikas dūstame. Izoliacija, baimė, nerimas, tragiškos statistikos kreivės – nūdienos pasaulis ir kažin ar bepamename kitą. Todėl desperatiškai geidžiama pabėgti kur nors, nors bėgti jau antri metai nebėra kur.
Tad šiam dvasinio ir emocinio dusulio sukaustytam pasauliui popiežius Pranciškus siunčia žinią – 2021-ieji skelbiami šeimų metais. Tai yra socialinio, kultūrinio, emocinio ir, žinoma, tiesiog kraujo ir širdies saitais sujungto vieneto metai. Kai vienatvė, atrodo, baigia sukaustyti, seneliai vysta iš vienišumo, mes grįžtame prie vilties, kad bendrystė yra mūsų žmogiškumo ir lūkesčių kelias. Šiandien, kai daugelis norime bėgti, bet esame suvaržyti krypčių pasirinkimo, Šiluva dar kartą kviečia. Kviečia atvykti galinčius, norinčius, trokštančius, išsiilgusius gamtos, ramybės ir vilties.
Kiekvienai šeimai ar individualiam piligrimui yra paruošti penki vaizdingi maršrutai, nužymėti gyvosios piligrimystės ženklais. Šįkart į Šiluvą ves penki keliai: iš Šiaulės kalno, Lyduvėnų, Betygalos, Tytuvėnų ir žiedinis maršrutas, leidžiantis pradėti ir baigti Šiluvos taške. Esate savo piligrimystės planuotojai, kai ši gali tebūti 8 kilometrai, o gali peržengti ir 20-ies kilometrų skalę. Kiekvienas kelias yra sužymėtas, taip pat prieinama informacija ir internetiniame puslapyje drauge su žemėlapiu, kontaktine informacija ir kitomis nuorodomis, kurios palengvintų dvejojančio apsisprendimą – eikite, gamtoje ir Šiluvoje jūs visada esate laukiami.
Tad gyvoji piligrimystė kviečia ne pabėgti nuo realybės, tačiau ją kontempliuoti kojomis drauge su savo šeima, draugais ar artimais socialinio burbulo kontaktais, keliaujant vilties, vidinio išgydymo, ramybės kelią. Esant galimybei, mažėjant suvaržymams, neskatiname jūsų masiškai bėgti į susibūrimo vietas, o atsakingai registruotis ir asmeniškai, su savo šeima ar bičiuliais patirti, ką reiškia lietuviškoji gamta ir prasmingas kelias link vietos, kuri tituluojama šventove.
Kai visas pasaulis skęsta baimėje, neviltyje, neišsipildžiusiuose lūkesčiuose, nesibaigiančiame laukime, Šiluva ragina šias neigiamas emocijas palikti ir išeiti bent simbolišką piligrimystės kelią – tikėjimo, vilties, ramybės link. Salazaro Jose Calderono, kai jam buvo grasinama mirtimi, tarsi baisiausiu gyvenimo atributu atliepė sakydamas: „Sakot, man grasina mirtimi. Šiame perspėjime įsivėlė esminė klaida. Nei man, nei kam nors kitam nėra grasinama mirtimi. Mums grasinama gyvenimu, grasinama viltimi, grasinama meile…“
Tad Šiluva drauge su Jono Pauliaus II piligrimų centru kviečia Šeimos metus simboliškai pažymėti gyvąja piligrimyste keliaujant į viltį ir meilę. Registracija į žygius galima internetiniuose puslapiuose www.siluva.lt, www.piligrimyste.lt. Tai viltis laiku ir ne laiku, tai keliai, kurie laukia jūsų. Ateikite.
Šiluvos šventovės informacija

Komentarų nėra