Į pasimatymą su Druskininkais

Siųsti Versija spausdinimui

Lauktą rugsėjo 15 dieną neįgaliųjų sporto ir sveikatingumo klubo „Raseinių motyvas“ narės, vadovaujamos Irenos Perminienės, iškeliavome į Druskininkus. Tai miestas, kuriame galima pasisemti dvasinės, fizinės ir psichologinės stiprybės.
Pasitiko saulėtas rudeninių gėlių klombomis išpuoštas miestas. Druskininkų informacijos centro darbuotojų dėka susipažinome su šio miesto gidų asociacijos pirmininku, gamtotyros mokslų daktaru, tautotyrininku, nuostabiu žmogumi Antanu Lankeliu. Su gidu patraukėme į K. Dineikos parką, išgirdome jo įkūrimo istoriją, pikantiškų nutikimų istorijas. Parke vykstantys įvairūs sveikatinimosi užsiėmimai patraukė mūsų dėmesį, panorome juos išbandyti. Pažintinė ekskursija tęsėsi po Druskininkų miesto įžymias vietas: aplankėme raudonų bokštų jaukią bažnyčią, gėrėjomės M. K. Čiurlionio paminklu, šokančiais ir dainuojančiais fontanais, senosiomis gydyklomis ir nuostabiai įruošta žaliuojančia saulėta oranžerija. Taip pat pavyko „atjaunėti“ nusiprausus stebuklingu „Grožio šaltinio“ Nemuno krante vandeniu, jame daug ištirpusių mineralų. Malonūs siurprizai mūsų dar laukė M. K. Čiurlionio muziejuje. Menininkė Joana Daunytė, vadinama arfos ambasadore, pristatė projektą „Čiurlionis arfos stygomis“, skirtą M. K. Čiurlionio 147-osioms gimimo metinėms paminėti. Nuoširdus atlikimas, arfos skambesys užbūrė mus – nepakartojamas jausmas ir penas sielai, kai užmerkus akis matai ir girdi, kaip teka saulė, skleidžiasi žiedai, cypsi lizde paukšteliai, jauti, kaip įsidienojus čiurlena upelis ir striksi kiškučiai, kur nuo žiedo ant žiedo nutupia drugelis.
Po poilsio svečių namuose „Parko vila“ neišblėso noras išbandyti K. Dineikos parke vykstančių užsiėmimų. Juos vedė Gediminas Grigelis. Šis žmogus žinomas ne tik Druskininkuose. Biologijos magistras, lektorius, praktikuojantis sveiką gyvenseną, jogą, negailėjo mums naudingų žinių ir patarimų.
Dvi dienos nepakartojamų gyvenimo akimirkų, nuostabaus laiko… Iškeliavome namo praturtėję naujomis žiniomis, teigiamomis emocijomis.
Esame dėkingi Raseinių rajono savivaldybei už išvykos finansavimą ir Raseinių neįgaliųjų draugijai – už suteiktą transportą.

Klubo narė Nijolė

Komentarų nėra