Įgyvendintas fizinio aktyvumo veiklų projektas „Judėsiu – sau padėsiu“

Siųsti Versija spausdinimui

Jeigu jūsų, mielas skaitytojau, kas nors paklaustų, ar fizinis aktyvumas yra naudingas sveikatai, tikriausiai atsakytumėte „taip“. O kaip atsakytumėte į klausimą, ar reguliariai užsiimate kokia nors fizinio aktyvumo veikla? Sporto rėmimo fondas suteikia puikių galimybių įvairaus amžiaus žmonėms atrasti jiems patrauklių fizinio aktyvumo formų, tapti aktyvesniems, vadinasi, fiziškai ir emociškai sveikesniems.
Nuo 2020 m. rugpjūčio iki 2023 m. kovo (projekto įgyvendinimo laikas buvo pratęstas dėl pandemijos, per ją negalėjo būti vykdomi jokie kontaktiniai užsiėmimai) Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba (toliau – tarnyba) įgyvendino fizinio aktyvumo veiklų projektą „Judėsiu – sau padėsiu“, bendrai finansuojamą Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Projekto tikslas – kompleksiškai taikant įvairias fizinio aktyvumo formas ugdyti jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių sąmoningumą plėtoti sveikos gyvensenos įgūdžius.
Projektas startavo jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių bėgimu „Išsitaškyk spalvom“, jame dalyvavo daugiau kaip 200 įvairaus amžiaus bėgikų. Visą projekto įgyvendinimo laikotarpį buvo vykdomas nemažas skaičius fizinio aktyvumo veiklų, skirtų jaunimui ir senjorams: stalo teniso, biliardo, jėgos treniruočių (sporto klube „Energy Gym“), linijinių šokių, šiaurietiško ėjimo, jogos, diskgolfo, aerobikos vandenyje (Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyriaus baseine) užsiėmimai, plaukimo pamokos (Šilalės sporto mokyklos baseine), įvyko du stalo teniso ir biliardo turnyrai, juose dalyvavo jaunuoliai iš Raseinių, Kelmės ir Radviliškio, suorganizuotos keturios vyresnio amžiaus žmonių spartakiados, jose senjorai išbandė savo jėgas smiginio, baudų metimo į krepšį, įvarčių mušimo, įvairių nuotaikingų estafečių rungtyse, bet svarbiausia – pajuto, koks tai puikus gerų emocijų ir energijos šaltinis.
Organizuojant sportinius renginius vyresnio amžiaus žmonėms geranoriškai talkino jaunuoliai savanoriai. Dalyvavimas bendrose veiklose padėjo jauniems žmonėms ir senjorams geriau suprasti vieniems kitus, atsisakyti neigiamų stereotipų vieniems kitų atžvilgiu.
Sklandų projekto įgyvendinimą lėmė ir bendradarbiavimas su projekto partneriais: Raseinių kūno kultūros ir sporto centru, Raseinių rajono kultūros centru, Kelmės atviru jaunimo centru. Projektas „Judėsiu – sau padėsiu“ į reguliarias fizinio aktyvumo veiklas įtraukė iki 50 jaunų ir iki 100 vyresnio amžiaus žmonių, kurie pajuto realią aktyvaus gyvenimo naudą savo fizinei bei emocinei savijautai, todėl ir pasibaigus projektui tarnyba kvies senjorus ir jaunimą dalyvauti įvairiuose aktyviuose užsiėmimuose.
Valdonė Balčaitienė,
Raseinių rajono švietimo pagalbos
tarnybos metodininkė

Komentarų nėra