Įgyvendintas jaunimo atvirųjų erdvių projektas

[1]Neturėdamas užsiėmimų, niekur nedirbantis ir nesimokantis jaunimas didžiąją dalį savo laisvo laiko  praleidžia gatvėje ir tai skatina juos vienaip ar kitaip pažeidinėti viešąją tvarką. Kad šito būtų išvengta, Steponkaimio kaimų bendruomenė ir 2020 metais įgyvendindama projektą skatino jaunimą atviroje erdvėje užsiimti įvairiomis veiklomis, sudarė galimybes projekte dalyvauti mažiau galimybių turintiems jauniems žmonėms. Galėdami užsukti į atvirą jaunimo erdvę jaunuoliai mažiau buriasi gatvėse, gyvenvietėse, kur beprasmiškai leidžia laiką, o daugiau bendrauja, žaidžia stalo žaidimus, šiltuoju metų laiku užsiima aktyvia veikla sporto aikštynuose, ant treniruoklių ir pan.
Įgyvendinant projektą jaunimui buvo suorganizuota įvairios veiklos: smagus baidarių žygis Dubysos upe, sportiniai užsiėmimai ir varžybos, turnyrai sporto aikštelėje ir ant treniruoklių, protų mūšis žalingų įpročių tema, susitikimas su policijos pareigūnais. Šiemet dirbinių iš odos užsiėmimai sudomino ne tik merginas, bet ir vaikinus, jie prisigamino įvairiausių apyrankių, vėrinių, atšvaitų. Tam tikslui įsigijome odos, o papuošalus kurti mokė patyrusi lektorė. Vasaros [2]viduryje jaunimas vėl turėjo galimybę žiūrėti kino filmą pripučiamame ekrane po atviru dangumi. O laukiamiausios yra nakvynės bendruomenės namuose, jos dažniausiai būna teminės: karaokė, madų šou, vyksta maisto gaminimo, stalo serviravimo užsiėmimai ir pan. Jaunimas puikiai leido laiką, pozavo ir išmoko fotografijos subtilybių per fotografijos užsiėmimus, kuriuos primins gražios nuotraukos.
Visos šios veiklos, prieš rašant projektą aptartos su jaunimu, prisideda prie jaunų žmonių užimtumo, jų įvairių įgūdžių formavimo, įgalina veikti pačius, plėtoti savanorystę bendruomenėje, ugdo demokratiškumą ir skatina jaunimą imtis veiklos, o ne šliaužioti gatvėmis ir įsivelti į muštynes ar kitus nusikaltimus.
Audronė Stankevičienė,
Steponkaimio kaimų bendruomenės pirmininkė