Įgyvendintas projektas „Viešosios erdvės prie Ramonų kaimo bendruomenės namų atnaujinimas“

Siųsti Versija spausdinimui

Pastaraisiais metais Ramonų kaimo bendruomenėje vis dažniau pasigirsdavo jaunų šeimų priekaištų, kad viešojoje erdvėje prie bendruomenės yra per mažai priemonių mažiausių vaikų aktyviam laisvalaikiui (tik smėlio dėžė, čiuožynė), o sūpynės, metalinė laipynė tinka vyresnio amžiaus vaikams. Mažiausiems bendruomenės vaikams tėvai pageidavo įrengti mažas balansines sūpynes ir spyruokliuką. Sporto aikštyne žmonės norėtų žaisti ne tik lauko tinklinį ar krepšinį, bet ir pamankštinti kūno raumenis, todėl pageidavo įrengti lauko treniruoklius įvairaus amžiaus žmonės. Bendruomenės taryba atkreipė dėmesį, kad bendruomenės namų teritoriją (0,8063 ha) reikia prižiūrėti, vasaros laikotarpiu nuolat nušienauti. Tačiau bendruomenė neturi savo technikos, tenka prašyti seniūnijos ar pačių gyventojų, kad nupjautų žolę. Buvo būtina įsigyti vejos traktoriuką pjauti, smulkinti žolei ir nukritusiems medžių lapams. Buvo reikalinga ir žoliapjovė-trimeris (krūmapjovė) teritorijos pakraščiams, apie medžius ir darželius nupjauti, nes vejos traktoriukas to padaryti negali.
Atsižvelgdama į tai, Ramonų kaimo bendruomenė teikė projektinę paraišką pagal 2022 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles paramai gauti pagal veiklos sritį „Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams“. Tikslas buvo atnaujinti viešąją erdvę prie Ramonų kaimo bendruomenės namų pritaikant ją įvairaus amžiaus gyventojų poreikiams ir sudarant sąlygas pasyviai ir aktyviai leisti laisvalaikį. Tam reikėjo pastatyti įrenginius vaikų zonai (spyruokliuką, balansines sūpynes), lauko treniruoklius, įsigyti vejos traktorių (žolei pjauti ir smulkinti) ir krūmapjovę (žoliapjovę-trimerį). Projekto vertė – 6 179,78 Eur. Iš žemės ūkio ministerijos gautas
5 500,00 Eur finansavimas, o likusią sumą – 679,78 Eur finansavo Raseinių rajono savivaldybė.
Projektas sėkmingai ir laiku įgyvendintas. Viešosios erdvės atnaujinimas sudaro palankesnes sąlygas bendruomenės veiklai, Ramonų ir aplinkinių kaimų įvairaus amžiaus ir socialinių grupių gyventojai turės tinkamesnes sąlygas dalyvauti organizuojamuose lauko renginiuose, bendrai leisti laisvalaikį viešojoje erdvėje, užmegzti ar atgaivinti pažintis, užsiimti bendromis veiklomis, o su įsigyta technika (vejos traktoriuku ir krūmapjove) nušienauta teritorija taps patrauklesne poilsio vieta gryname ore.
Dėkojame ne tik Žemės ūkio ministerijai, rajono Savivaldybei už projekto finansavimą, bet ir savo darbu prie aplinkos gražinimo prisidėjusiems bendruomenės savanoriams: Stefanijai Saročkienei, Genei Adomavičienei, Valei ir Zosei Umantaitėms, Alfonsui Godeliauskui, Aldonai Beržinskienei, Kęstučiui Bitei ir kitiems. Nuoširdžiai dėkojame Šlynos žemės ūkio bendrovės pirmininkui Romualdui Poškevičiui ir jo darbuotojams, Raseinių seniūnijos seniūnui Rolandui Klusui už visokeriopą pagalbą vykdant projektą „Viešosios erdvės prie Ramonų kaimo bendruomenės namų atnaujinimas“.
Dalytė Raudonienė,
Ramonų kaimo bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra