Įgyvendintas tęstinis projektas „Lietuva – Tėvynė mano“

Siųsti Versija spausdinimui

Raseinių specialiosios mokyklos bendruomenė, švęsdama dvi Lietuvai svarbias datas – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją – kasmet įgyvendina projektą „Lietuva – Tėvynė mano“. Laukdami Vasario 16-osios mokiniai ruošėsi dailyraščio ir dailiojo skaitymo „Dainių eilės Tau, Tėvyne“ konkursams: beveik pusė mokyklos mokinių rašė dailyraščio tekstus, kiti mokėsi deklamuoti eilėraščius ar skaityti prozos ištraukas. Labai džiugu, kad prie skaitovų prisijungė ir kelios mokytojos, tuo padrąsindamos vaikus. Mokinių rezultatams vertinti buvo sudaryta komisija, joje svečio teisėmis dalyvavo ir Raseinių rajono kultūros centro kultūrinių renginių koordinatorius E. Juška. Svečias tarė šiltą pasveikinimo žodį ir priminė skaudžius pastarųjų dienų įvykius. Renginio dalyviai sugiedodami „Tautišką giesmę“ išreiškė palaikymą ukrainiečių tautai, kovojančiai už valstybės nepriklausomybę ir teritorijos vientisumą. Mokytojos A. Pranaitienė ir L. Valantinienė surengė mokiniams trumpą protų mūšį apie Lietuvos istoriją, simbolius, dabartį. Abiejų konkursų laureatai buvo apdovanoti vertingais prizais, už juos dėkojame savo bičiuliams iš Raseinių „Rotary“ klubo. Mokykla pasipuošė nuostabiu Gedimino pilies bokštu, kurį numargino, išpiešė mokiniai. Spalvinga pilis pasitinka kiekvieną užsukantį į mokyklą.
„Ar žinote, kas pastatė Gedimino pilį?“, „O kokia Lietuvos nacionalinė gėlė?“ – į tokius ir panašius klausimus turėjo atsakyti mokinių komandos, dalyvavusios Kovo 11-ajai skirtoje viktorinoje „Ką aš žinau apie Lietuvą?“ Viktoriną organizavo mokytojos V. Knečiūnienė ir
R. Virbickaitė, joms padėjo mokinė J. Januševičiūtė. Mokiniai pateikė daug teisingų atsakymų ir dar kartą įrodė, kad žino apie savo gimtą šalį ir labai myli Lietuvą. Renginyje visiems buvo labai smagu dainuoti šventines dainas, žaisti lietuviškus žaidimus, juoktis ir džiaugtis bendryste.
Projekto baigiamoji dalis – mokyklos bendruomenės žygis į Raseinių miesto Kalnų kvartalo bendruomenės poilsio parką. Ten žygio dalyvių laukė visuomenės sveikatos specialistė D. Globienė ir mokyklos socialinė pedagogė V. Navickienė. Jos papasakojo apie sveiką gyvenimo būdą, naudingus produktus, randamus gamtoje, vaišino įvairiomis žolelių arbatomis, sula, medumi ir kitomis gėrybėmis. Visa tai neleido sušalti žvarbiame ore. Pasivaišinę ir susipažinę su sveikais produktais žygio dalyviai išbandė save estafetėje, suposi sūpynėse, čiuožinėjo lauko čiuožykloje, išbandė treniruoklius, tyrinėjo pavasarėjančią gamtą, klausėsi paukštelių – pavasario šauklių – balsų.
Į mokyklą visi sugrįžo kupini puikių emocijų ir įspūdžių. Tad nuoširdžiai dėkojame Raseinių miesto Kalnų kvartalo bendruomenei už galimybę švęsti kitaip, o Lietuvos dukterims iš Kalifornijos – už saldžius prizus viktorinos dalyviams.
Reda Virbickaitė,
Lina Valantinienė,
Raseinių specialiosios mokyklos mokytojos

Komentarų nėra