III vieta pulo čempionate

Siųsti Versija spausdinimui

Mindaugas TUČAS

Kovo 26-27 d. Šiauliuose vyko Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos rengiamas kasmetinis Lietuvos pulo čempionatas. Mūsų miestui atstovavo trys šios sporto šakos mėgėjai – Andžela Gagaitytė, Irena Perminienė ir Dainius Sugintas. Iš viso čempionate dalyvavo 34 vyrai ir 6 moterys. Moterų grupėje sportininkės žaidė vieno rato sistema iki dviejų pergalių. Puikiai pasirodžiusios mūsų moterys pateko į finalinio ketverto turnyrą. Jame jau buvo žaidžiama iki trijų pergalių. Irenai Perminienei ir Andželai Gagaitytei nepavyko laimėti savo susitikimų, tarpusavio susitikime nugalėtoja tapo Andžela Gagaitytė, ji iškovojo trečią vietą, Irena Perminienė liko ketvirta. Dėl pirmosios vietos vyko labai atkakli kova. Susitiko dvi labai panašaus pajėgumo priešininkės – Klaipėdos „Žuvėdros“ sporto klubo atstovė Malda Baumgartė ir Judita Stonienė iš Alytaus sporto klubo „Alytupis“. Po atkaklios kovos pergalę šventė klaipėdietė M. Baumgartė, o Alytaus atstovei atiteko antra vieta.
Vyrų dalyvavo kur kas daugiau, todėl jie buvo suskirstyti į keturis pogrupius po šešis sportininkus. Iš kiekvieno pogrupio į finalinį etapą pateko po du stipriausius pogrupio žaidėjus. Taip pat vyrai buvo išskirti į vaikščiojančių ir judančių vežimėliais grupes. Vežimėlininkų grupėje savo atstovo neturėjome. Mums atstovavęs Dainius Sugintas savo grupėje pasirodė gana neblogai, bet pradžioje, gal kiek pavargęs nuo kelionės, Dainius pralaimėjo pirmąją partiją, dėl to į finalinį etapą nepateko. Pritrūko visiškai nedaug, tik mažo žingsnelio. D. Sugintas savo grupėje užėmė trečią vietą.
Kiek teko kalbėti su sportininkais, jų nuomone, čempionate buvo susirinkę tikrai pajėgūs šios sporto šakos atstovai. Mūsiškiams buvo sunkiau žaisti dar ir todėl,
kad stalas, prie kurio jie treniruojasi, reikalauja atnaujinimo, reikia pakeisti stalo audinį. Laikai sunkūs,ir jį pakeisti nėra galimybių, būtų puiku, jei kas galėtų paremti, kad nors minimaliai būtų atnaujintas inventorius.
Čempionate stalai didesni nei mūsų, siauresnėmis kišenėmis. Šiame sporte tai labai daug reiškia, nes nuo audinio priklauso kamuoliuko judėjimo greitis – kuo naujesnis audinys, tuo stipriau reikia smūgiuoti. O pripratus žaisti prie platesnių kišenių, taip pat iškyla problemų. Mūsų sportininkams trūksta ir patirties, jie jaudinasi ir todėl kartais pralaimi silpnesniems varžovams. Bet viskas pataisoma, juk jie dar tik antri metai dalyvauja šiame čempionate.
Iškovota viena trečia vieta, bet ir tai labai puiku. Linkime sėkmės ir lauksime pergalių.

Komentarų nėra