Įlūžęs takas kelia pavojų

Siųsti Versija spausdinimui

Albinas STAKAUSKAS

Dviračių taką į Dubysą žino daugelis raseiniškių. Nors jo danga ir gerokai nusidėvėjusi, tačiau vis dar tarnauja žmonėms  – tiek važiuotiems, tiek pėstiems. Prieš keletą metų su Europos Sąjungos fondų pagalba buvo pabaigtas šio tako paskutinis etapas – nutiesta ir naujai išasfaltuota danga iki pat Dubysos kelio į „Lakštingalos“ slėnį. Tačiau ilgai džiaugtis ja neteko – praėjusių metų pavasarį, polaidžio metu, asfalto danga keliose vietose buvo paplauta srovės ir įlūžo. Duobės pakankamai gilios ir neatidžiam keliautojui ar dviratininkui gali būti labai pavojingos.
„Alio, Raseinių“ žurnalistas kartu su seniūnu Rolandu Klusu atvykę į vietą apžiūrėti duobių pastebėjo, kad trūksta taką saugančių metalinių atramų. Akivaizdu, kad čia buvo pasidarbuota ilgapirščių.Liūdnas vaizdas. Dabar jau groteskiškai atrodo šalimais stūksantis stendas, informuojantis, kad šį projektą (Eismo saugos ir aplinkosaugos priemonių diegimas, I etapas) finansavo Europos Sąjunga ir Lietuvos Respublika.
Kadangi šį taką prižiūri VĮ „Kauno regiono kelių“ Raseinių kelių tarnyba, žurnalistas kreipėsi į jos viršininką Joną Andriušką ir paprašė pakomentuoti susidariusią situaciją. Tarnybos vadovas papasakojo, kad nutiesus taką,  jau po pirmos žiemos kilus staigiam potvyniui, jis buvo paplautas, atsivėrė duobės. Darbus atlikusi UAB „Kėdainių automobilių keliai“ niekaip nenorėjo pripažinti savo kaltės motyvuodama tuo, kad vadovavosi neteisingai parengtu projektu – nebuvo numatyti šaltinių vandenys ir t. t. (projektą ruošė Lietuvos automobilių kelių direkcija). Beje, vėliau uždarąją akcinę bendrovę „Kėdainių automobilių keliai“ nupirko AB „Kauno tiltai“, todėl jos kaip ir nebeliko. Tokiu atveju nebuvo su kuo ir ginčytis.
Šiais metais Lietuvos automobilių kelių direkcija projektą perdarė – planuose numatyta įrengti šaltinio drenažą, įvertinti ir kiti aspektai. Dabar atliekama projekto ekspertizė ir laukiama jos išvadų. „Sunku pasakyti, kaip bus su darbais, nes šiuo metu tik rengiami dokumentai. Jei ne lėšų stygius, tai seniai būtume išsprendę šią problemą. O dėl metalinių atramų vagystės buvome pateikę pareiškimą policijai, tačiau gavome atsakymą, kad asmenų, atlikusių šią veiką, nustatyti nepavyko. Keletą kartų buvome pastatę ir įspėjančias užtvaras dėl susidariusių griovių, tačiau žmonės jas nuima. Pabandysime vėl pastatyti“, – atviravo J. Andriuška.

Komentarų nėra