Iniciatyva „Dėkingumo mėnuo“

Siųsti Versija spausdinimui

„Pasaulyje yra pakankamai gražių kalnų ir pievų, įspūdingo dangaus ir ramių ežerų. Jame yra pakankamai vešlių miškų, žydinčių laukų ir smėlėtų paplūdimių. Jame gausu žvaigždžių ir žadama kiekvieną dieną pakilti saulei. Tai, ko pasauliui reikia labiau, yra žmonės, kurie tai vertina ir tuo džiaugiasi“ (Michael Josephon).
Kovo mėnesį Raseinių specialiosios mokyklos mokytoja Birutė Budrienė ir psichologė Rasa Baležentytė kvietė socialinių įgūdžių ugdymo I–II–III mokymosi metų klasės mokinius dalyvauti dėkingumo meditacijoje, atsipalaiduoti ir nuoširdžiai vienas kitam padėkoti už draugystę, už pagalbą, už draugo ranką… Tam, kad dėkingumo žodžiai nepasimestų ir nepasimirštų, visą mėnesį minėtos klasės mokiniai savo dėkingumo kupinas mintis užrašinėjo ir dėjo į dėkingumo stiklainį.
Kovo 16 d. socialinė pedagogė Vaida Navickienė ir psichologė
R. Baležentytė pakvietė visą mokyklos bendruomenę akimirką sustoti, pagalvoti ir surasti tai, už ką šiandien esu dėkingas. Mokiniai savo mintis rašė ant spalvotų lapelių, pedagogai ir tėveliai galėjo padėkoti virtualioje platformoje, o mažiausieji dovanojo vienas kitam po saldainį ir mokėsi pasakyti „ačiū“. Juk šis žodis nieko nekainuoja, o jo galia – milžiniška…
Moksliniai tyrimai rodo, kad dėkingumą kasdien jaučiantys žmonės yra laimingesni, lengviau atlaiko gyvenimo išbandymus, pasižymi geresne sveikata, geriau miega ir patiria mažiau streso. Dėkingumas tvirtina santykius, padeda susirasti naujų draugų. Ačiū visiems, kurie įsitraukė į iniciatyvą „Dėkingumo mėnuo“.
Vaida Navickienė,
Raseinių specialiosios mokyklos
socialinė pedagogė,
Rasa Baležentytė,
Raseinių rajono švietimo pagalbos
tarnybos psichologė

Komentarų nėra