Įsimintiniausias vasaros akcentas – pilietiškumo stovykla

Siųsti Versija spausdinimui

Rugpjūčio pradžia Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenei jau tapo gražia tradicija surengti stovyklą Vaikų dienos centrus lankantiems vaikams. Šiais metais Alytaus, Marijampolės, Jonavos, Raseinių, Rokiškio šeimynos, Alytaus lietuvybės centro vaikai ir vaikai iš šių miestų vaikų dienos centrų buvo sukviesti į pilietiškumo stovyklą.
Mūsų rajonui atstovavo Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro ir VšĮ „Ariogalos tėkmė“ vaikų dienos centrą lankantys vaikai. Stovykla vyko Kauno rajone, Mastaičiuose esančioje Lietuvos policijos mokykloje.
Pirmą stovyklos dieną vaikai buvo supažindinti su policijos darbu, ekipuote, kartu sportavo ir apžiūrėjo policijos automobilius. Vakare vyko protų mūšis ir susipažinimas.
Kitą dieną stovyklautojai ne tik žaidė kvadratą, bet su iš Vilniaus atvykusiais Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vadu Stasiu Gudausku ir šauliais mokėsi šaudyti, atliko įvairias užduotis miške, lavino lyderystės įgūdžius. O taikliausi buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.
Didelį įspūdį vaikams paliko Kauno gaisrinės narų komandos darbo pristatymas, pavėžinimas gaisriniu automobiliu, galimybė pasėdėti narų valtyje.
Na, o paskutinę dieną „Misija Sibiras“ dalyviai pristatė mūsų tautos skaudžios istorijos dalį ir savo patriotišką misiją.
Už pasiūlymą ir galimybę dalyvauti stovykloje vaikai dėkoja Raseinių rajono savivaldybės merui A.Bautroniui, už transportą – Raseinių socialinių paslaugų centro direktoriui A.Spurgai, taip pat dėkoja savo atostogų laiką tėvynėje vaikams skyrusiems Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės savanoriams: Gintarui Šimanskiui, Aleksandrui-Sasha Marjenkovui, Rūtai, Viktorijai, Simonai, skautams Artūrui ir Akvilei, kurie visas tris dienas darbavosi virtuvėje ir skaniai mus maitino.
Buvo smagu matyti vaikų žibančias akis ir tikėtis, kad pilietiškumo pamokos stovykloje padės jiems užaugti dorais, tėvynę mylinčiais piliečiais.
Lina Švilpienė,
socialinė pedagogė

Komentarų nėra