Išsiaiškinome, kas apie Raseinių kraštą žino daugiausia

Versija spausdinimui

Sausio 25 d. vakarą į Marcelijaus Martinaičio viešąją biblioteką rinkosi smalsiausi kraštiečiai – čia vyko tradicinis renginys „Raseiniškių protai 2024“. Dešimtą kartą vykęs prot­mūšis kvietė visus pasitikrinti žinias apie Raseinių kraštą ir sužinoti dar negirdėtų faktų. Šiemet žinių mūšyje susirungė rekordinis skaičius – net 12 komandų. Renginio pradžioje bibliotekos direktorė Daina Sutkevičienė pasidžiaugė, kad jau daug metų paskutinį sausio ketvirtadienį čia susirenka tiek entuziastų, neabejingų savam kraštui. Direktorė kiekvieną komandą apdovanojo Raseinių krašto kultūros ir istorijos žurnalu „Rasupis“.
Po atkaklios kovos, surinkusi 35,5 taško, žaidimo nugalėtoja tapo komanda „Startinis penketas“ (kapitonas Egidijus Alijauskas). Antrus metus iš eilės II vieta atiteko komandai „Puponautai“ (kapitonas Sigitas Kleiš­mantas), tik 0,75 taško atsiliko „Magdės ir jis“ (kapitonė Vilija Paškauskienė) – komanda pelnė III vietą. Kaip ir kasmet, žaidime buvo pateikta po dešimt klausimų iš penkių turų – su Raseinių kraštu susiję istoriniai faktai, politika, įžymios asmenybės, gamta, muzika ir kt. Į kiekvieną klausimą sugalvoti atsakymą protmūšio dalyviai turėjo vieną minutę. Šių metų žaidime prisimintos įžymios asmenybės – kompozitorius Algirdas Martinaitis, poetas Marcelijus Martinaitis, žurnalistė, poetė Dalia Teišerskytė ir kt. Nuo 2013 m.,
protmūšio pradžios, klausimus sudarė VšĮ „Atrask Raseinius“ direktorius Arnas Zmitra, Raseinių Šaltinio progimnazijos istorijos mokytojas ekspertas Jonas Janušas, Raseinių garbės pilietis, Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkas Jonas Brigys, Raseinių krašto istorijos muziejaus muziejininkė Loreta Kordušienė ir Raseinių krašto istorijos žinovė Laimutė Pečkaitienė. „Šiemet komisijos darbas buvo įtemptas, nes komandos buvo pasiruošusios ir balų skaičiai buvo labai panašūs. Be to, žaidimo pabaigoje, skaičiuojant galutinius taškus, paaiškėjo neeilinė situacija, kai III ir IV vietą užėmusios komandos surinko po lygiai balų. Tačiau protmūšiuose galioja taisyklė, jei galutinis rezultatas vienodas, nulemia paskutinio turo balai, kuri komanda surinko daugiau, ta ir laimi. Taigi, nors „Girkalnis“ liko ketvirtas, tačiau surinko tiek pat balų, kiek ir III vietą užėmusi komanda“, – įspūdžiais dalinosi A. Zmitra.
„Raseiniškių protai“ – vienintelis toks tradicinis renginys rajone, kviečiantis ne tik susikauti žinių mūšyje, linksmai praleisti laiką beieškant atsakymų į sukčiausius ir netikėčiausius klausimus, tačiau ir skatinantis pažinti Raseinių kraštą. VšĮ „Atrask Raseinius“ komanda dėkoja komisijos nariams, renginio rėmėjams ir partneriams – Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai, Dubysos regioninio parko lankytojų centrui, Raseinių krašto istorijos muziejui.

VšĮ „Atrask Raseinius“
informacija

Komentarų nėra