Išvyka į Panemunės kraštą

Siųsti Versija spausdinimui

Gražų, saulėtą rugsėjo 4-osios rytą būrelis Katauskių ir Žaiginio mėgėjų meno kolektyvų narių vyko į Panemunės kraštą. Dalindamiesi gera nuotaika greitai pasiekėme Vytėnus. Apžiūrėjome seną, jau seniai nebeveikiančią mokyklą. Joje kiekvieną vasarą apsigyvena ir dirba Vilniaus dailės akademijos studentai. Jie piešia, ruošia įvairius projektus, nes gamtovaizdis čia nuostabus. Buvo atvykę studentai net iš Prancūzijos.
Apžiūrėjome Panemunės pilį, pilies galeriją. Praeitame amžiuje bajorai Gelgaudai pilį restauravo, visa pilies autentika išlikusi iki šių dienų. Raudonės pilis šiuo metu restauruojama, todėl pasižvalgę jos prieigose, pavaikštinėję mažalapių liepų alėjoje ir papietavę lauko kavinėje, patraukėme Veliuonos link. Pasižvalgę po piliakalnių kompleksą užsukome į Veliuonos bažnyčią. Kartu su kitos ekskursijos dalyviais klausėmės muziejininko Gedimino Klangausko įdomaus pasakojimo apie šios bažnyčios istoriją.
Aplankėme Seredžiaus bažnyčią, pasimeldėme, uždegėme žvakutes ir tą akimirką tiesiog pajutome nenusakomai gerą jausmą, ramybę, Dievo palaimą, kad galėjome čia pabūti. Seredžiaus bažnyčia labai gražiai išpuošta nuo Žolinės atlaidų. Vilkijoje aplankėme Jono ir Antano Juškų etninės kultūros muziejų. Tikriausiai mažai kur Lietuvoje surastume tiek daug senovinių daiktų vienoje vietoje. Juos daug metų kartu su broliu rinko ir kaupė tautodailininkas-menografininkas Antanas Juška. Daugelis iš mūsų, vyresnės kartos žmonių, prisiminėme, kaip mūsų mamos ar močiutės su angliniu lygintuvu lygino drabužius, kaip šauniai su liže į krosnį pašaudavo kepalą duonos. Džiaugiamės ir didžiuojamės tokiais žmonėmis, kurie daugelį metų rinko ir kaupė įvairiausius senovinius daiktus, kad niekas neužsimirštų ir senovės prisiminimas išliktų ateities kartoms.
Grįžę į namus dalijomės įspūdžiais, džiaugėmės daug ką pamatę. Už šią nuostabią išvyką dėkojame Raseinių rajono kultūros centrui ir jo vairuotojui Stasiukui.

Janina Riukienė,
RRKC Katauskiuose kultūros renginių
organizatorė

Komentarų nėra