Įvyko tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“ 2022

Siųsti Versija spausdinimui

Ilgai laukta poezijos paukštė gegužės 28-osios šeštadienį nutūpė Mažojoje kultūros sostinėje 2022 Nemakščiuose ir Maironio gimtinėje Pasandravyje.
Nors oras ryte Nemakščiuose nedžiugino, tačiau renginio dalyvių širdis šiluma užpildė talentingi svečiai. Jie pasidalino savo poezija, kitų autorių kūriniais, užrašais ir mintimis. Renginį skambiais žodžiais pradėjo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Simona Macaitytė ir RRKC Nemakščiuose kultūrinių renginių organizatorė Lina Andrulienė.
Renginyje dalyvavo LRT radijo žinių ir laidų vedėjas, poezijos skaitovas, laureatas Paulius Šironas, rašytoja, lektorė, dula Vitalija Maksvytė, Lietuvos rašytojas, vertėjas, literatūros kritikas Marius Burokas, poetė, prozininkė Ieva Gudmonaitė ir poetas, konkursų laureatas Linas Daugėla. Taip pat į renginį atvyko Lietuvos rašytojų sąjungos narys, poetas, Telšių apskrities laikraščio „Kalvotoji Žemaitija“ redaktorius Steponas Algirdas Dačkevičius, Raseinių rajono savivaldybės Komunikacijos, kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Judita Radavičienė, Raseinių rajono savivaldybės tarybos narė Aldona Ona Radčenko. Ji eiliuotai pristatė Raseinių kraštą. Renginyje saksofono muzika džiugino Giedrius Radčenko. Vėliau Nemakščiuose svečiai turėjo galimybę apsilankyti garsiajame Leono Tamulevičiaus Aštuonračio muziejuje, patys išbandyti šį aštuonratį savaeigį vežimą, taip pat nuvykti į Maironio tėviškę Bernotuose ir susipažinti su istorija, iš arti pamatyti išlikusius daiktus ir kitas svarbias menines instaliacijas.
Vėliau poezijos festivalio svečiai savo kūryba dalinosi Maironio gimtinėje Pasandravyje. Poezijos aura išsklaidė tamsius lietaus debesis, todėl čia susirinkę renginio dalyviai galėjo pasidžiaugti puikiu oru, nuostabia gamta ir klausytis užburiančios poezijos. Renginio svečius ir dalyvius pasveikino Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos direktorė Daina Sutkevičienė, jos pavaduotoja Danguolė Kasparavičienė ir Raseinių krašto istorijos muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė. Pagojukų seniūnijos seniūnas Antanas Valantinas pasveikino renginio dalyvius ir įteikė dovaną. Mūsų krašto literatas Alfonsas Vaičiulis pasidalino kurtomis eilėmis. Gamtos apsuptyje savo muzika džiugino Videniškių krašto liaudiškos muzikos kapela „Šilas“ (vad. Rytutė Paurienė), joje grojo poeto Maironio sesers Kotrynos anūkas Juozas Lipčius. Skambėjo dainos pagal Maironio, kitų Raseinių krašto poetų ir aukštaičių poetų eiles. Po renginio prie arbatos puodelio svečiai ir dalyviai dalinosi įspūdžiais, emocijomis ir istorijomis. Dėkojame visiems dalyvavusiems ir pridėjusiems prie renginio organizavimo ir įgyvendinimo.
Daugiau renginio akimirkų rasite bibliotekos internetinėje svetainėje www.raseiniai.rvb.lt.
Samanta Klapatauskaitė,
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios
bibliotekos informacijos specialistė

Komentarų nėra