Įžiebtos šventinės eglutės

Siųsti Versija spausdinimui

Kalėdos vėl beldžiasi į kiekvieno mūsų širdis ir namus. Gražuolės išdidžios eglutės spindi ir praneša apie naują metų virsmą, naujas viltis ir lūkesčius.
Linksmai ir su nuotykiais buvo įžiebta eglutė Kultūros centro Kalnujuose kiemelyje. Meška Semė (Daiva) iš Laplandijos, pametusi Kalėdų Senelį, susitiko su sena Kalnujų gyventoja pele Zita (Laimutė). Sužinojusios, kad Kalėdų Senelis pateko į bėdą, greit išsprendė problemas ir išgelbėjo eglutės įžiebimo šventę. Kalėdų Senelis įžiebė eglutę, išklausė eilėraštukų, išdalino dovanas vaikams ir suaugusiesiems. Eilėraščius deklamavo ir Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, administracijos direktorius Edmundas Jonyla ir Kalnujų seniūnijos seniūnė Regina Čepurnovienė. Šventiniai fejerverkai nušvietė dangų ir pranešė, kad į Kalnujus ateina šventės. Renginį vainikavo Valdo Lacko koncertas.
Kaip visada, norime padėkoti rėmėjams, be kurių nebūtų gražaus reginio. Už nuostabią žaliaskarę eglę dėkojame Egidijui Zymonui, už paramą – Kalnujų žemės ūkio bendrovei, Kalnujų kaimo bendruomenei, Raseinių rajono kultūros centrui, Kalnujų seniūnijai.
Būkite visi sveiki ir saugūs. Linkime visiems gražių ateinančių švenčių!
Daiva Myniotienė,
Kalnujų bibliotekos
vyr. bibliotekininkė
********
Artėja gražiausios metų šventės, nuostabus laikas, kai miestuose, miesteliuose, bendruomenėse įžiebiamos kalėdinės eglutės, erdvės pasipuošia išskirtinėmis kalėdinėmis dekoracijomis, o gatves ir namus nušviečia tūkstančiai skirtingų spalvų lempučių.
Gruodžio 19 d. popietę kalėdinė eglutė suspindo ir Ramonų kaimo bendruomenės kiemelyje. Šventė vyko lauke. Grojant ir dainuojant Ramonų meno kolektyvui „Ramūs monai“ (vadovas Vaidotas Vilkas) vaikučiai su tėveliais pašoko, patrepsėjo ir laukė atvykstančio Kalėdų Senelio. Kad jis žinotų, kur laukia vaikučiai, įžiebta eglutė. Ji buvo papuošta vaikučių, tėvelių, senelių ir kitų bendruomenės narių pagamintais žaisliukais. Tačiau pirmiausia pasirodė Grinčas (animatorių grupė „Linksmasis lagaminas“), jis norėjo „pavogti Kalėdas“. Buvo daug juoko ir klegesio. Išvijus Grinčą atvyko ir Kalėdų Senelis, nešinas didžiuliu maišu dovanų. Dovanėlių gavo ne tik visi vaikučiai, bet ir bendruomenės tarybos nariai, saviveiklininkai, aktyviausi bendruomenės nariai, vieniši ir neįgalūs asmenys.
Baigdami kalėdinės eglutės įžiebimo šventę linkėjome vieni kitiems gerų šv. Kalėdų, Naujųjų metų, kad būtume sveiki, mylimi ir laimingi. Dėkojame Raseinių rajono kultūros centrui, padėjusiam pripildyti Kalėdų Senelio dovanų maišą saldumynų, dėkojame „Maisto bankui“, skyrusiam vaikiškų knygučių, šokolado, skrudintų saulėgrąžų.

Dalytė Raudonienė,
bendruomenės pirmininkė
************
Kalėdos – laukiamiausia metų šventė. Užkalnių vaikų dienos centro vaikučiai jau nuo lapkričio ėmė jai ruoštis – gamino eglutės žaisliukus. Gruodžio 11 d. vyko taip lauktas susitikimas su Kalėdų Seneliu. Šventinę nuotaiką padėjo sukurti grupė iš Šiaulių „Trys draugai“.
Vaikai nebuvo vien tik pasyvūs žiūrovai – noriai dalyvavo programoje, šoko, žaidė, publikai dovanojo išmoktus eilėraščius ir daineles. Dienos centro lankytoja Eglė Radžiutė mokosi muzikos Meno mokykloje, tad jos paruošti koncertiniai numeriai buvo ypatingi.
Ypač smagiai ir šiltai vaikai bendravo su Kalėdų Seneliu, kai kas sugebėjo net ir jį nustebinti savo žaismingumu ar kiek netikėtu meiliu prisiglaudimu. Vaikų akelės švytėjo laime ir džiaugsmu.
Šventė buvo nuostabi, ją organizuoti padėjo RRKC Nemakščiuose ir Užkalnių kaimo bendruomenės pirmininkas Gitanas Kybartas. Už finansinę paramą, kad nė vienas vaikas neliko be dovanų, nuoširdžiai dėkojame Nemakščių seniūnui Remigijui Laugaliui. Taip pat dėkojame Užkalnių kaimo seniūnaitei Genovaitei Samušienei už parūpintą eglutę ir šilumą bendruomenės namuose. Ačiū sakome nuolatinei mūsų pagalbininkei Linai Radžienei už įamžintas šventės akimirkas.
Loreta Šimaitienė
***********
Penktadienio vakarą vidukliškiai gausiai susirinko į miestelio aikštę, kur vyko graži šventė – Kalėdų eglės įžiebimas. Šventės vedėja Aiva Gailienė paskelbė šventės pradžią, daug gražių linkėjimų išsakė svečiai: Savivaldybės meras Andrius Bautronis, Komunikacijos, kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Judita Radavičienė, Viduklės seniūnijos seniūnė Daiva Ulinskienė, buvo perskaitytas Savivaldybės Tarybos narės Aldonos Onos Radčenko sveikinimas.
Toliau šventėje pasirodė ir skambias dainas dainavo Asta Pilypaitė su keturiomis žavingomis mažosiomis dainininkėmis. Baigiantis koncertui, sulaukėme ypatingo svečio – Kalėdų Senelio, nešino maišu, pilnu dovanėlių mažiesiems vidukliškiams.
Tą gruodžio vakarą Viduklės miestelis nušvito nuostabiausiomis spalvomis. Už šventinį grožį nuoširdžiai dėkojame UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ Viduklės skyriaus, Viduklės girininkijos, seniūnijos darbuotojams, Viduklės kaimų bendruomenei, ūkininkui Giedriui Mieliniui. Taip pat dėkojame Raseinių rajono kultūros centro darbuotojams Vytautui Kasparavičiui ir Manvydui Čekavičiui.
Angelė Šarkienė

Komentarų nėra