J. Leitaitės viešnagė Paliepių Šv. Kryžiaus bažnyčioje

Siųsti Versija spausdinimui

Gruodžio 12-osios auštantis rytas pranašavo apniukusią dieną, bet nuo minties, kad į mūsų Paliepių Šv. Kryžiaus bažnyčią atvyksta koncertuoti viena ryškiausių Lietuvos kamerinės muzikos atlikėjų, daugumos tarptautinių konkursų laureatė Judita Leitaitė kartu su dukra smuikininke Paulina Daukšyte-Šereckiene, darėsi saulėta ir šviesu. Visiems buvo staigmena, kad drauge su atlikėjomis atvyko ir J. Leitaitės mokinė Nathalie Dmuchovska. Nuostabus koncertas įprasmino ir papuošė gražiausių metų švenčių laukimą.
Mums didelė garbė, kad viešnios lankėsi mūsų bibliotekoje ir paliko įrašą svečių knygoje. Šis koncertas – tikras kalėdinis stebuklas, sudrebinęs mažo kaimelio ramybę ir spinduliuojančiu grožiu ilgam užliejęs prisiminimų jūrą.
Tarptautinių konkursų laureatė, LTMA docentė, solistė J. Leitaitė stažavosi pas garsius dainavimo meistrus: E. Schwarzkopf Austrijoje, C. Bergonzi Italijoje, T. Krausą Vokietijoje, J. Goldbergą JAV, prof. S. Malcevą Rusijoje. Koncertavo Europos šalyse, JAV, PAR, Izraelyje. Jos balsas skamba kompaktinėje plokštelėje, skirtoje popiežiaus Jono Pauliaus II vizitui Lietuvoje. Solistė yra įdainavusi 14 kompaktinių plokštelių.
J. Leitaitė gieda krikščioniškuose festivaliuose, su koncertinėmis programomis aplanko mokyklas, vaikų, senelių namus, prieglaudas, kalėjimus. Solistė pasiryžusi aplankyti visas Lietuvoje esančias įvairių miestelių bei kaimų bažnyčias, kurių yra 600. Paliepių Šv. Kryžiaus Bažnyčia – 321-oji, kurioje didingai skambėjo G. Caccini „Ave Maria“ ir kiti jos atliekami kūriniai. Žiūrovus žavi išskirtinai puikus atlikėjos balsas. Ne veltui ji praminta meno misioniere.
J. Leitaitės duktė P. Daukšytė-Šereckienė yra smuikininkė, Garliavos meno mokyklos mokytoja, dažnai koncertuojanti su garsia mama, su Kauno muzikos ansambliu „Ainiai“. Dvi artimos, žavios scenos divos nepaliauja stebinti visus ir dalinti užburiantį grožį.
Nuoširdžiai ačiū tariame UAB „Rimdalė“ direktoriui Rimantui Čeičiui už aktyvų dalyvavimą visuomenės kultūriniame gyvenime ir skirtas lėšas renginiui „Belaukiant šv. Kalėdų“. Ačiū gerbiamam kunigui Romualdui Ramašauskui už leidimą koncertuoti Paliepių maldos namuose.
Nuo šiol mes tikime kalėdiniais stebuklais ir su didžiausia pagarba, dėkingumu atlikėjoms tariame: „Iki kitų susitikimų!“
Nijolė Staškevičienė,
Paliepių bibliotekos bibliotekininkė

Komentarų nėra