Jaudinanti širdį ir džiuginanti sielą šventė

Siųsti Versija spausdinimui

Rugpjūčio 12 d. Gruzdiškės biblioteka pakvietė vietos gyventojus ir svečius į 10-ąjį kartą organizuojamą tradicinę Žolinės šventę „Besibaigianti vasara kvepia žolynais“. Šiais metais šventė buvo skirta Ievos Simonaitytės metams ir Gruzdiškės bibliotekos 50-mečiui paminėti.
Šventė prasidėjo susitikimu prie Gruzdiškės kaimo kryžiaus, uždegant žvakeles ir tylos minute pagerbiant išėjusius anapilin kraštiečius.
Jubiliejinis renginys tęsėsi Gruzdiškės kaimo bendruomenės erdvėse. Šventės dalyviai nusifotografavo prie kaimo skulptūros „Gruzdiškė“ (autorius R. Ramanauskas). Sveikinimo žodžius tarė ir dovanas įteikė Raseinių seniūnijos seniūnas Rolandas Klusas ir Gruzdiškės seniūnaitijos seniūnaitė Raima Valinčienė.
Bendruomenės kiemelyje akis džiugino metraščių – fotoalbumų ekspozicija „Iš Gruzdiškės biblio­tekos gyvenimo“ ir floristikos paroda „Spalvomis turtingos ir kvapnios puokštės“. Šventės dalyviai, vartydami fotoalbumus, dalinosi prisiminimais apie bibliotekos veiklas. Vieni skaitė jau parašytus linkėjimus bibliotekai, kiti juos rašė. Skaitytoja Loreta dalinosi įspūdžiais iš kelionės po Mažąją Lietuvą. Ji šią vasarą lankėsi Priekulėje – I. Simonaitytės memorialiniame muziejuje ir rašytojos gimtinėje Vanagų kaime. Skaitytoja Danutė kvietė apžiūrėti visas žolynų puokštes, pajausti į jas įdėtą triūsą, širdies meilę, gimtinės kvapus ir spalvas.
Kai lauko erdvės jau buvo apžiūrėtos, atėjo laikas užsukti ir į bendruomenės salę, priimti ypatingą reginį akims ir sielai – teatrinę-muzikinę impresiją „Ieva Simonaitytė: Buvau! Mylėjau!“. Talentingi atlikėjai Virginija Kochanskytė – aktorė, rašytojos
I. Simonaitytės literatūrinės premijos laureatė, Egidijus Bavikinas – tarptautinių konkursų laureatas, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, Beata Vingraitė – pianistė jautriai ir jausmingai pristatė rašytojos I. Simonaitytės kūrybą (ištraukas iš romano „Vilius Karalius“ ir iš apysakos „Pikčiurnienė“), jos gyvenimo faktus, prisiminimus, aistringos moters ir genialios rašytojos portretą. Žiūrovai liko pakylėti ir sužavėti pristatymu – juokėsi, verkė, plojo. Po pasirodymo netrūko gražių padėkos žodžių atlikėjams, žiūrovams, bibliotekai, renginio rėmėjams.
Šventinius sveikinimus išsakė, dovanas bibliotekai ir bibliotekininkei įteikė Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios biblio­tekos direktorės pavaduotoja Danguolė Kasparavičienė, vyr. metodininkė Virginija Miežinienė, bibliotekininkė Nijolė Staškevičienė iš Paliepių filialo, vyresn. bibliotekininkė Birutė Leskauskienė iš Ilgižių filialo, vyr. biblio­tekininkė Regina Musteikienė iš Betygalos filialo, vyresn. bibliotekininkė Zita Gedminienė iš Kaulakių filialo, vyresn. bibliotekininkė Daiva Myniotienė iš Kalnujų filialo, vyresn. bibliotekininkė Nijolė Salemonavičienė iš Pryšmančių filialo, bibliotekininkė Jelena Žalpienė iš Šiluvos filialo.
Šventinė bendrystė tęsėsi degustuojant jubiliejinį tortą, „kafiją“, žolelių arbatą. Eiliuotais prisiminimais apie darbą Gruzdiškės bibliotekoje pasidalino buvusi bibliotekininkė Valė Miltenienė. Jos pateiktos užduoties prizas atiteko Gruzdiškės bibliotekai. Poezijos mylėtoja Irena Lukauskienė paskaitė Vaidoto Spudo, Eglės Miliušytės-Brazdžionės (Egmilės) eilių.
Jaudinanti širdį ir džiuginanti sielą Žolinės šventė „Besibaigianti vasara kvepia žolynais“ ilgam išliks mūsų atmintyje. Nuoširdžiai ačiū tariame šventės rėmėjams: Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai, Redai ir Rosvaldui Kunickams, ŽŪB „Pakautai“ ir direktoriui Žydrūnui Blėdžiui, seniūnui R. Klusui, seniūnaitei R. Valinčienei, Gruzdiškės kaimų bendruomenei ir pirmininkei Genovaitei Kveselienei.
Dėkojame visiems kartu ir kiek­vienam atskirai, padėjusiems puošti šventės erdves. Ačiū fotografei, bibliotekininkei R. Musteikienei už renginio nuotraukas.
Laimutė Babenskienė,
Gruzdiškės bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra