Jaunimo vasaros stovykla „Judinam vasarą 3“

Siųsti Versija spausdinimui

Rugpjūčio 2–5 d. vyko jungtinė jaunimo centrų vasaros stovykla Seduloje „Judinam vasarą 3“. Stovykloje dalyvavo daugiau nei šimtas jaunuolių iš Raseinių, Radviliškio, Pakruojo ir Šeduvos atvirų jaunimo centrų ir erdvių.
Stovyklos atidarymo dieną sveikinimo žodžius tarė Raseinių, Radviliškio ir Pakruojo rajono savivaldybių atstovai, linkėdami įsimintinų akimirkų, turiningo ir smagaus laiko. Iškėlus jaunimo centrų ir stovyklos vėliavas, atidarymo ceremoniją vainikavo stovyklos vadovų „Judinam vasarą 3“ himnas, o po jo vyko kitos veiklos.
Stovykla atidaryta – pristatyti ir stovyklos vadovai, jais buvo jaunuoliai iš kiekvieno atviro jaunimo centro ir erdvės. Vyko susipažinimo žaidimai.
Pasiskirstę komandomis stovyklautojai dirbo grupėse – ruošė teminius pasirodymus vakaro programai. Taip pat balsuojant (ovacijomis) išrinkta stovyklos daina, ji skambėjo kiekvieną kartą kaip kvietimas į vyksiančius užsiėmimus.
Antra diena stovykloje jaunuoliams buvo intensyvi. Visą dieną vyko užsiėmimai su profesionaliais lektoriais 4 temomis: kūrybiškumas, stereotipai ir tarkultūriškumas, jaunimo dalyvavimas (per patirtinius metodus) ir konfliktų sprendimas (per patirtinius metodus). Po vakarienės laukė 11 komandinių estafečių, vyko „kitokesni pasikalbėjimai“ su muzikinėmis pertraukomis, juos paruošė kiek­vieno centro stovyklos vadovai.
Trečią dieną stovyklautojai galėjo pasirinktinai dalyvauti pėsčiųjų, dviračių ar baidarių žygiuose. Vakarą papuošė svečiai iš įvairių pasaulio šalių, vyko „stovyklavizija“. Po intensyvios dienos jaunuoliai galėjo atsipalaiduoti dalyvaudami pirties edukacijoje ar diskotekoje.
Ketvirtą (paskutinę) stovyklos dieną vyko „kazino“ – komandos atliko įvairias užduotis. Visos stovyklos metu vyko grupinės refleksijos.
Buvo sunku atsisveikinti su naujais draugais, tačiau viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Per stovyklos uždarymą buvo nuleistos vėliavos ir paskutinį kartą skambėjo stovyklos himnas „Judinam vasarą 3“.
Pasikrovę teigiamų emocijų išvykome namo, bet jau dabar skaičiuojame laiką iki kitų metų jungtinės atvirų jaunimo centrų ir erdvių vasaros stovyklos.

Kristina Taučaitė,
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos
Atviro jaunimo centro metodininkė

Komentarų nėra