Jaunųjų šaulių žygis „Lietuvos valstybės keliu“

Siųsti Versija spausdinimui

Vasario 16-osios data yra svarbiausia mūsų valstybės kalendoriuje. 1918-ais metais tądien tauta savo atstovų parašais išreiškė tvirtą valią būti nepriklausoma, taip buvo atkurtas Lietuvos valstybingumas. Šiemet ji kitokia, apribota suvaržymų, tačiau visa širdimi jaučiame nuostabią jaunųjų šaulių, mokytojų, socialinių part­nerių ir tėvelių bendrystę.
Vasario 16-osios šventę Raseinių rajono jaunųjų šaulių bendruomenė pradėjo švęsti vasario 12-ąją tradiciniu žygiu Gyliai–Raseiniai. Tai jau aštuntasis žygis. 70 žygeivių ir 20 kilometrų – tai puiki Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos jaunųjų šaulių iniciatyva Lietuvos valstybės atkūrimo 104 metų sukakčiai paminėti.
9.00 val. sugiedoję valstybės himną, pasipuošę Lietuvos trispalve patraukėme į žygį. 70 jaunųjų šaulių, jų vadovų ir prisijungusiųjų kolona atrodė įspūdingai. Maršrutas driekėsi nuo Gylių iki Raseinių Žemaičio aikštės.
Pusiaukelėje – Alėjuose – mus pasitiko Alėjų kaimo bendruomenės atstovai. Šiek tiek pailsėję, pasivaišinę alėjiškių vaišėmis, pasiekėme žygio tikslą – Žemaičio aikštę. Čia mus pasitiko meras Andrius Bautronis, Raseinių miesto seniūnas Artūras Milašauskas ir jo komanda. Išklausę mero ir seniūno sveikinimų žodžių, įsiamžinę prie „Žemaičio“ paminklo, pasivaišinę seniūnijos darbuotojų išvirta koše ir arbata, išsiskirstėme su mintimi, kad kitais metais vėl čia susitiksime.
Ačiū jaunųjų šaulių būrelių vadovams Rasai Adomaitienei (Betygala), Laimai Maraulienei (Šiluva), Juliui Tovtkevičiui (Ariogala), Ričardui Vičinskui (Girkalnis), Evaldui Gudžiūnui ir Raimondui Elzbergui (Raseiniai), žygyje dalyvavusiems su savo jaunaisiais šauliais. Dėkoju Linai Radžienei ir Audriui Jankauskui už buvimą kartu, taip pat Alėjų kaimo bendruomenės pirmininkei Genutei Jasiulienei už suteiktą poilsiui pastogę, arbatą ir vaišes, merui A. Bautroniui ir seniūnui
A. Milašauskui už palaikymą ir gražius sveikinimo žodžius.
Vasario 16-oji yra puiki proga, o gal net pareiga stabtelėti ir suvokti, kad tai valstybės, kurios vaikai ir piliečiai esame, gimtadienis. Tai ne tik formaliai iškelta vėliava prie kiekvieno namo, tai yra jos svarbos suvokimo diena. Tikime, kad ji pamažu tampa švente, kai trispalvė plazda kiekvieno mūsų širdyje. Linkime gražios ir prasmingos Vasario 16-osios!
Egidijus Vyšniauskas,
Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos
jaunųjų šaulių vadovas

Komentarų nėra